Singapur, iki şirkete kripto para hizmeti için lisans verdi

Singapur, iki şirkete kripto para hizmeti için lisans verdi

Paylaş
BTC Piyasası: Singapur, iki şirkete kripto para hizmeti için lisans verdi

Binance’in de lisans beklediği Singapur’da ülkenin, hatta bölgenin en büyük finans kurumu olarak bilinen DBS Bank’ın broker’lık kolu olan DBS Vickers şirketi bugün yaptığı açıklamada, bir ödeme kurumu olarak dijital ödeme token hizmetleri sağlamak için Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) resmi onay aldığını duyurdu. Benzer bir açıklama da Avustralya borsası Independent Reserve’den geldi ve iki şirket de ülkenin regülasyon kurumundan lisans almış oldu.

Trade yapma, listeleme, token’laştırma ve saklama hizmeti verme gibi Bitcoin ve diğer kripto paralara bağlı hizmetler konusunda olumlu hamleler yapan Singapur’da bölyelece bu iki firma da Singapur Para Otoritesi’nden resmi onay alanlar listesine eklenmiş oldu.

DBS onayı diğerlerine de örnek teşkil edecek

Uzmanlar Güneydoğu Asya bölgesinin en büyük kredi kuruluşunun onay almasının, MAS’ın kara para aklamaya açık olarak görülen sektörü nasıl regüle edeceğinin görülmesi açısından bir örnek teşkil ettiğini belirtiyorlar. Lisans, DBS Digital Exchange’in (DDEx) bir kolu olan DBS Vickers’ın varlık yöneticilerinin ve şirketlerin DDEx aracılığıyla dijital ödeme token’larını kullanarak ticaret yapmalarına izin verecek.

“DBS’in dijital ekosistemi daha da büyüyebilir”

DBS’nin sermaye piyasaları başkanı Eng-Kwok Seat Moey, lisans onayı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ağustos ayından bu yana, 24 saat kesintisiz işlem yapılabilmesi gibi birçok geliştirmeye gittik. Hacimlerimizde artışlar yaşandı ve bu onayla birlikte bu artışın hızı yükselebilir ve DBS’in dijital eko sistemi daha da büyüyebilir.”

DBS Bank’ın 2020’nin Aralık ayında kurumsal yatırımcılar için açtığı kripto para borsası yaklaşık 400 müşteriye sahip. Şirket bu rakamın her sene %20 ilâ %30 arasında artarak önümüzdeki 3 sene içinde bine ulaşmasını tahmin ediyor. Borsa, Singapur doları, Hong Kong doları ve ABD doları ile Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve XRP işlem hizmeti veriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap