“Şimdi al, sonra öde” şirketi Affirm’den kripto para adımı: Resmen açıklandı

“Şimdi al, sonra öde” şirketi Affirm’den kripto para adımı: Resmen açıklandı

Paylaş
Uzman Coin: “Şimdi al, sonra öde” şirketi Affirm’den kripto para adımı: Resmen açıklandı

“Şimdi al sonra öde” (BNPL) hizmeti sağlayıcısı “fintech” şirketi Affirm de PayPal ve Square gibi şirketlere katıldı ve müşterilerine kripto paralara açılma olanağı tanıyacağını açıkladı.

Son dönemin kullanım alanı dünyada büyüyen hizmeti olan “Şimdi al sonra öde” genelde kredi kartı almaya hak kazanamayan insanların tercih ettiği bir tarz.

Affirm şirketi de, resmi web sitesinden yaptığı açıklama ile müşterilerine kripto para alım ve satım hizmetleri sağlama plânı olduğunu duyurdu. Yakın zamanda tamamlanan 2021 mali yılı bilançosunda Affirm’ün, bir önceki yıla göre %71 artışla 870.5 milyon dolar gelir elde ettiği görülmüştü.

Mastrercard da BNPL yoluna girdi, hisseler düştü

Bir başka ödeme hizmet sağlayıcısı olan Mastercard’ın da dün, kullanıcılarına faizsiz taksitlerle ödeme konusunda esnek bir seçenek sunacak olan “BNPL” programını tanıtmasından sonra Affirm hisselerinde de düşüş yaşanmaya başladı. Dün 119 dolara kadar düşen hisseler haberin yazıldığı dakikalarda da 114 dolardan işlem görüyor.

Square, AfterPay’i 29 milyar dolara almıştı

Hatırlanacağı üzere Ağustos ayı başında, Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Jack Dorsey’nin CEO’su olduğu Square şirketi, Avustralya tarihinin en büyük satın alımını gerçekleştirmiş ve ülkenin büyük BNPL şirketi Afterpay’i satın almıştı.

Melbourne merkezli Afterpay şirketi, ödemelerin zamanında yapılması halinde, perakende müşterilere ürünleri faizsiz ve dört taksitte ödeme seçeneği sunuyor.

BNPL piyasasının önümüzdeki dönemde daha rekabetçi bir konuma gelmesi bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap