Silvergate CEO’su: Bitcoin Doların Değil, Altının Yerine Geçecek!

Silvergate CEO’su: Bitcoin Doların Değil, Altının Yerine Geçecek!

Paylaş
Silvergate CEO’su: Bitcoin Doların Değil, Altının Yerine Geçecek!

Silvegate Bank CEO’su Alan Lane, lider kripto para birimi Bitcoin‘in de en büyük destekçilerinden birisi olarak tanınmakta. Yakın zamanda kripto para sektörünün başka bir popüler ismi Anthony Pompliano ile röportaj yapan CEO, Bitcoin’in önündeki engelleri ve devam eden sıkıntılarını masaya yatırdı.

Lane, ilk olarak Bitcoin’in kötü amaçlı işlerde kullanıldığını itiraf etti ancak daha sonra şirketlerin de BTC kullanmaya başlaması ile bunun değiştiğini ifade etti. Facebook veya Google gibi firmaların Libra veya Google Pay tarzında ödeme uygulamaları piyasaya sürmesinin en büyük sebebinin Bitcoin olduğunu aktaran Lane, BTC’nin dolara rakip olmadığını da açıkladı.

”Bitcoin’in ABD dolarının yerine geçeceğini sanmıyorum. Bitcoin bunun yerine dünya için rezerv para birimi olup altının yerini alabilir mi diye sorarsanız buna cevabım ise kesinlikle alabilir olacaktır.”

Bitcoin birçok yatırımcı tarafından volatilitesi yüzünden riskli bir yatırım aracı olarak görülse de, son yıllarda bu bakış açısının biraz kırıldığını söylemek doğru olacaktır.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap