Silk Road’un hapisteki patronundan 6 basamaklı Bitcoin tahmini

Silk Road’un hapisteki patronundan 6 basamaklı Bitcoin tahmini

Paylaş
Silk Road’un hapisteki patronundan 6 basamaklı Bitcoin tahmini

2011 yılının Şubat ayında piyasaya sürülen ve karanlık ağdaki ilk Bitcoin tabanlı pazar yeri olan Silk Road’un hapishanedeki ünlü kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin’e ilişkin bir fiyat tahmini paylaştı.

Ömür boyu hapis cezası alan Ulbricht, 10 Aralık’ta Medium aracılığıyla yayınlanan bir dizi yazıda, Bitcoin’in fiyat hareketlerine açıklık getirdi. Yazılara göre Ulbricht, hapishanede Bitcoin üzerine analiz yapması için haftalık olarak Bitcoin grafikleri alıyor.

Ulbricht, “Grafiklerin bana ulaşması birkaç gün, bana ulaştıktan sonra çevrim içi ortamda yayınlanması da birkaç gün alıyor. Bu nedenle gördükleriniz en az bir hafta eski ancak piyasaya aylık, yıllık ve hatta on yıllık ölçekte bakacağımız için bu sorun değil.” ifadelerini kullanıyor.

Analizinde Elliott Dalga Prensibi’nden yararlanan Ulbricht, bir sonraki önemli rallide Bitcoin’in fiyatının 100,000 dolara ulaşacağı sonucuna vardığını belirtiyor.

Silk Road kurucusu, en büyük kripto paranın bu fiyata 2020 içinde veya civarında ulaşacağına inanıyor.

Ayrıca Ulbricht, piyasanın analiziyle orantılı olarak hareket edeceğine dair bir kural olmadığının ve mevcut modelin öngördüğü şekilde ilerlemeyebileceğinin altını çizdi.

Uyuşturucudan silaha birçok yasa dışı ürünün satıldığı bir platform olan Silk Road’daki alışverişlerde ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanılıyordu. Platformun Bitcoin cüzdanlarında 200,000’i aşkın Bitcoin bulunduğu tahmin edilirken ABD Adalet Bakanlığı, Silk Road’a el koyulduktan sonra bu Bitcoin’lerin yaklaşık 144,000’i 2014 ve 2015’te gerçekleştirilen bir dizi açık artırmada satmıştı. Satışlardan 48.2 milyon dolar elde edilirken her bir BTC, ortalama 334 dolardan verilmişti. Bu BTC’lerin 32,000’i ise ünlü milyarder Tim Draper satın almıştı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap