Silikon Vadisi’nin Yatırım Devinde, Bu Altcoin’e Yatırım

Silikon Vadisi’nin Yatırım Devinde, Bu Altcoin’e Yatırım

Paylaş
Silikon Vadisi’nin Yatırım Devinde, Bu Altcoin’e Yatırım

Kriptokoin.com – Amerikan girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z), Blockchain ve kripto ile ilgili projeler de dahil olmak üzere çok sayıda girişime yatırım yapıyor. Twitter, Facebook, Airbnb, Instagram ve GitHub gibi şirketlerde Silikon Vadisi’nin en önemli yatırım şirketlerinden biri olan Andreessen Horowitz’un yatırım yaptığı devler. Şimdi ise Andreessen Horowitz Arweave isimli altcoin projesine yatırım yaptı.

Andreessen Horowitz: Arweave isimli altcoin projesine yatırım yaptı!

Kalıcı veri depolamaya odaklanan bir Blockchain projesi olan Arweave, Andreessen Horowitz için en yeni yatırım platformudur. Geçen altı ayda, projenin Andreessen Horowitz’un öncülüğünü yaptığı finansman turu kapsamında 5 milyon dolarlık token sattığı bildiriliyor. Multicoin Capital, Union Square Ventures da bunun bir parçasıydı. Ayrıca, proje yeni fonların yeni üyelerin işe alınması için tahsis edileceğini ortaya koydu. 2017’den bu yana projede çalışan Arweave’nin kurucusu Sam Williams, yatırımcıların rolünü kabul ederken projedeki gelişmeleri ele aldı:

Küçük bir süre içinde olağanüstü bir büyüme elde ettik. Multicoin, USV ve 1kx ve Techstars’a katılan a16z ile artık alandaki en iyi destekçilere sahibiz. Tecrübe ve becerilerinin zenginliğini inanılmaz topluluğumuzun gücüyle birleştirerek, çekirdek ekibi büyütüp benimsenmeyi daha da hızlandırabiliriz.

İddialı proje Arweave: Yeni nesil veri depolama ve sansürden etkilenmiyor

Proje “yeni İskenderiye kütüphanesi” olmayı hedefliyor, çünkü veri toplamasını koruyacak ve merkezi olmayan bir platform olduğundan Arweave içeriği kalıcı olacak ve kaybedilmeyecek. Proje, kullanıcıların saklamak istedikleri sayfaları arşivlemelerine izin vererek aynı şeyi yapmayı planlıyor.

Arweave, Amazon Web Servisleri veya Filecoin sözleşme sistemlerinin aksine madenciler için özendirici bir oyuna sahip. Proje, geçtiğimiz altı ay boyunca işlem hacminde bir artışla birlikte, başlangıç ​​tarihinden itibaren kullanıcı tabanında bir artış yaşadı. Ek olarak, Andreessen Horowitz’in genel ortağı Kathryn Haun, Twitter aracılığıyla firmanın en son yatırımı konusundaki heyecanını dile getirdi:

Web3’ün geleceği için önemli bir adım, çünkü dApp’lar merkezileştirilmiş bulut depolamaya dayalı olarak potansiyellerini tam olarak gerçekleştiremiyor.

Andreessen Horowitz’un kripto paralar ile ilgili son dönemdeki hamleleri için “Dev Yatırım Şirketi Kripto Para Okulu Açıyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap