“Sıkılmış tavşan” NFT projesi dolandırıcılık çıktı: 2000 ETH çıkış!

“Sıkılmış tavşan” NFT projesi dolandırıcılık çıktı: 2000 ETH çıkış!

Paylaş
Uzman Coin: “Sıkılmış tavşan” NFT projesi dolandırıcılık çıktı: 2000 ETH çıkış!

“Bored Ape Yacht Club” NFT’lerinin çok yüksek fiyatlara satıldığı bir dönemde benzer projeler de aynı ilgiyi toplama amacıyla ortaya çıkıyor. Son olarak yaratılan “Bored Bunny” NFT’leriyle ilgili ise “rug pull” yani fonların çekilmesi iddiaları birçok kullanıcıyı mağdur ederken, projeye inananları da hayal kırıklığına uğrattı.

Çin medyasından gelen haberlere göre; Bored Bunny’de yaklaşık 2000 ETH, projenin yaratıcıları tarafından çekildi. Fonun bir bölümünün Binance’e aktarıldığı belirtiliyor.

Başka NFT projelerinde de görülen adres…

Tüm bunlara ek olarak 1-2 aylık süre öncesinde de, değerleri tamamen sıfıra giden NFT projesinde de benzer aktivitelerde bulunan bu adresin, BoredBunny’de de kullanılması dikkat çekiyor.

Topluluk yöneticisinin istifa mesajı silindi

Projenin topluluk yöneticisi Discord kanalında, kurucuları sert şekilde eleştirip görevini bıraktığını belirtirken, atılan mesaj yine kurucular tarafından kısa süre içinde silindi.

Jeff adlı kurucu ise attığı mesajda, herhangi bir fon kaybının söz konusu olmadığını, dolandırıcılık iddialarını çıkaranların, projenin başarısızlığını isteyenler olduğunu belirtti. Kurucunun “OpenSea’de ilk 6’dayız. 2 bin ETH’lik işlem hacmi mevcut” yazması da dikkat çekti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap