Sigorta devlerinden Bitcoin hizmetleri şirketi NYDIG’ye 100 milyon dolar

Sigorta devlerinden Bitcoin hizmetleri şirketi NYDIG’ye 100 milyon dolar

Paylaş
Uzman Coin: Sigorta devlerinden Bitcoin hizmetleri şirketi NYDIG’ye 100 milyon dolar

Bitcoin saklama ve alım satım hizmetleri sunan New York merkezli NYDIG, sigorta sektörüne dönük olarak Bitcoin ile ilgili ürünler oluşturmak üzere sigorta devlerinden 100 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Starr Insurance, Liberty Mutual Insurance ve New York Life liderlik etti.

NYDIG yönetim kurulu başkanı ve Stone Ridge’in CEO’su Ross Stevens, konu hakkında “İtibari para birimlerinin değer kaybı, satın alma gücü düşerken enflasyona neden oluyor. Her yıl sigorta sektörüne bağlı milyarlar için gücünü Bitcoin’den alan daha parlak bir gelecek öngörüyoruz.” dedi.

NYDIG ayrıca büyük bir reasürör şirketi olan Transatlantic Reinsurance CEO’su Mike Sapnar’ın Küresel Sigorta Çözümleri Başkanı olarak katılacağını duyurdu. Blueprint Income’dan Matt Carey de operasyonun ABD kolunu yönetecek.

NYDIG’in CEO’su ve kurucu ortağı Robert Gutmann ise “Küresel emlak ve hasar sigortacılığı sektörü çok büyük. Yılda 1 trilyon dolardan fazla tazminat ödemesi yapılıyor. Bitcoin’i yeni sigorta alanlarına genişletmemizin bir parçası olarak Starr ve Liberty Mutual’ı ağırlamaktan heyecan duyuyorum.” şeklinde konuştu

NYDIG, geçen ay da aralarında George Soros’un varlıklarını yöneten Soros Fund Management ve Morgan Stanley’in de bulunduğu yatırımcılardan 200 milyon dolar yatırım almıştı.

NYDIG, 6 milyar dolarlık varlıkları yönetirken bugüne kadar gerçekleşen yatırım turlarında 405 milyon dolar topladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap