Sıcak Gelişme: SEC, Kıymetli İki Ethereum ETF Kararını Erteledi!

Sıcak Gelişme: SEC, Kıymetli İki Ethereum ETF Kararını Erteledi!

Paylaş
BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: SEC, Kıymetli İki Ethereum ETF Kararını Erteledi!

SEC, spot Bitcoin ETF kararının akabinde ARK’ın spot Ethereum ETF müracaatına ait kararını da erteledi. Bunun yanında, VanEck’in Ethereum ETF başvuruna ait kararı da geç bir tarih attı. Düzenleyici kurum kripto önünde set olmaya devam ediyor. Bu arda gelişme piyasada bir reaksiyona yol açmadı. Fakat, uzmanlara ‘yeter artık’ dedirtti.

SEC, ARK 21Shares Ethereum ETF ile ilgili kararını erteledi

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu mevzuya ait olarak Çarşamba günü bir açıklama yaptı. Buna nazaran, önerilen ARK 21Shares Ethereum ETF ile ilgili bir kararı erteleyeceğini belirtti. Bu bağlamda, kararın münasebeti olarak şu konuların altını çizdi:

Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve burada gündeme getirilen bahisleri kıymetlendirmek için kâfi vakte sahip olmak hedefiyle, önerilen kural değişikliği hakkında süreç yapmak için daha uzun bir mühlet belirlemeyi uygun bulmaktadır.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: SEC, Kıymetli İki Ethereum ETF Kararını Erteledi! 1

Uzmanlar ‘yeter artık’ deme noktasına geldi!

Bu erteleme kararıyla birlikte, yeni karar için son tarih olarak 26 Aralık’ı belirledi. SEC 2in kararı piyasada şaşkınlık yarattı. Bloomberg’in ETF uzmanı James Seyffart, bu gelişme karşısında adeta ‘yeter artık’ dedi. Seyffart, SEC’in ARK’ın spot Ethereum ETF kararını ertelenmesi üzerine şu yorumu paylaştı:

Vay be. Bu kadarı bugün bize kâfi diye düşünüyorduk. Lakin SEC, ARK Invest 21Shares’in Ethereum başvurusunu da erteledi. Halbuki bu başvuruyu aslında Kasım başına kadar karara bağlamayacaktı. Artık VanEck’in müracaatının da ertelenmesini bekliyoruz…

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: SEC, Kıymetli İki Ethereum ETF Kararını Erteledi! 2

SEC bunu sık sık yapıyor!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) şu anda Franklin Templeton ve Hashdex’in spot kripto borsa yatırım fonları (ETF) müracaatlarını değerlendirmeye aldı. Ayrıyeten, VanEck ve ARK’ın Ethereum ETF müracaatlarını onaylama kararlarında gecikmeler olduğunu duyurdu. SEC’e yapılan müracaatlara nazaran, Franklin Templeton bir spot Bitcoin ETF için müracaatta bulunurken, Hashdex bir spot Ethereum ETF için müracaatta bulundu.

SEC’in bir ETF’yi onaylamak ya da reddetmek için müracaatın Federal Sicil’de yer aldığı tarihten itibaren en fazla 240 günü var. Bu da önerilen bu fonlar için karar tarihini Mayıs 2024’ün sonlarına yerleştirecek. Ek kamuoyu geri bildirimi isteyebileceği ve böylelikle kesin kararı geciktirebileceği birkaç orta son tarih olacaktır. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Komite, 240 günün tamamını kullanmak için kararları sık sık erteliyor. BlackRock, WisdomTree, Invesco Galaxy, Wise Origin, VanEck, Bitwise ve Valkyrie Digital Assets üzere şirketlerin ETF müracaatlarına ait kararın Ekim ayı ortasında alınması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap