Sıcak Gelişme: SEC, IEO’lara Yatırım Konusunda Uyarı Yaptı

Sıcak Gelişme: SEC, IEO’lara Yatırım Konusunda Uyarı Yaptı

Paylaş
Sıcak Gelişme: SEC, IEO’lara Yatırım Konusunda Uyarı Yaptı

Amerikan Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC), IEO’lar ile ilgili olarak bir uyarı yaptı.

Yatırımcı Eğitimi ve Danışmanlığı birimi tarafından yayınlanan bildiride, yatırımcılara IEO’lara yatırım yaparken dikkatli olunması çağrısı yapıldı.

Daha sonra da IEO’lar ile ilgili olarak bu projeler, yeni bir yatırım ortamında, yatırımcılara sahte yüksek kar umutları verebilir ifadesi kullanıldı.

Aynı zamanda IEO’ların SEC’in hali hazırda yürürlükte olan kurallarını ihlal edebileceği ve de yatırımcı koruması konusunda güncel yeterliliğe sahip olamayabileceğine de vurgu yapıldı.

Aynı zamanda, IEO sonrasında satışı yapılan tokenlerin de, aynı ICO’larda olduğu gibi belirli şartlar altında menkul kıymet olarak görülebileceği de ifade edildi.

Bu konu ile ilgili olarak da şu ifadelere yer verildi:

”ICO’larda, bilindiği gibi satışın durumuna ve özelliklerine göre, bir menkul kıymet satışı söz konusu olabiliyor. Aynı ICO’lar gibi, IEO’lar için de benzer şeyler geçerli olabilir. Bununla birlikte, bu dijital ürünlerin satışını yapan firmalar gerek kendi durumları ve işletmeleri, gerekse de dijital ürünler ile ilgili olarak, olabildiğince şeffaf davranmak durumunda.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap