Sıcak Gelişme: FBI, Bu Bitcoin Borsası Yetkilisinin Konutunu Bastı!

Sıcak Gelişme: FBI, Bu Bitcoin Borsası Yetkilisinin Konutunu Bastı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: FBI, Bu Bitcoin Borsası Yetkilisinin Konutunu Bastı!

Sıcak bir gelişmede FBI, Bitcoin borsası Kraken’in genç kurucusu Jesse Powell’ın konutunu bastı. FBI casusları, Powell’ın bilgisayar korsanlığı ve siber taciz argümanlarıyla suçlandığını bildiriyor.

Kraken kurucusu birden fazla suçlamayla Federal soruşturma altında

Kraken’in kurucu ortağı Jesse Powell, kar maksadı gütmeyen bir kuruluşu hacklediği ve taciz ettiği suçlamalarıyla federal soruşturmaya altında. The New York Times’tan bir rapora nazaran, Powell’ın yer aldığı son soruşturma, bilgisayar hesaplarına müdahalesinden ve e-postalara ve başka irtibatlara erişimi engellemesinden şikayet eden Verge Sanat Merkezi ile ilgiliydi. Lakin, eski Kraken CEO’sunun soruşturmayla ilgili olarak yanlış bir şey yapmayı reddettiği aktarıldı. Kraken hususla ilgili olarak şu açıklamalara yer verdi:

Kraken, eski CEO Jesse Powell’ın kar maksadı gütmeyen bir sanat galerisi olan Verge Sanat Merkezi ile bir hukuk uyuşmazlığına karıştığı konusunda bilgilendirildi. Açık bir federal soruşturma olduğunu ve Verge problemi hakkında daha fazla bilgi toplamak için arama buyruklarının yürütüldüğünü biliyoruz. ABD Başsavcısı bize Kraken’in hiçbir biçimde soruşturmanın bir modülü olmadığını bildirdi.

New-York Times, casusların Powell’ın Los Angeles Westside’daki Brentwood’daki meskenini aradığını, elektronik aygıtlara el koyduğunu bildirdi. FBI ve ABD Kaliforniya Kuzey Bölgesi savcılığının Powell’ı en azından sonbahardan beri soruşturduğu ortaya çıktı.

Bitcoin milyoneri bir müddettir soruşturma altındaydı

Powell çok aylı soruşturmaya karşın şu anda kadar rastgele bir cürümle itham edilmedi. Jenner & Block’un avukatı Brandon Fox, Verge’nin “hükümete fotoğrafın tamamını sağlamayan tek taraflı bir hesap sunarak Powell’ın “yanlış bir şey yapmadığını” gösterdiğini söyledi.

The Times’ın bildirdiğine nazaran Powell, 2007’de Sacramento merkezli Verge’yi kurdu. Lakin tertip 2022’de Verge’nin “yol gösterici ilkelerini” ihlal ettiğini söyleyerek onu idare şurasından çıkardı. Bir Kraken sözcüsü, borsanın türel ihtilaf, soruşturma ve arama buyruklarından haberdar olduğunu söylüyor…

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: FBI, Bu Bitcoin Borsası Yetkilisinin Konutunu Bastı! 1

Sözcü, “ABD Başsavcısı bize Kraken’in hiçbir formda soruşturmanın bir modülü olmadığını ve soruşturmanın Jesse’nin Kraken ile olan bağını ilgilendirmediğini bildirdi” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap