Sıcak Gelişme: Exit Scam İddiaları Gerçek Oldu! Bu Altcoin’in Adresi Boşaltıldı

Sıcak Gelişme: Exit Scam İddiaları Gerçek Oldu! Bu Altcoin’in Adresi Boşaltıldı

Paylaş
Sıcak Gelişme: Exit Scam İddiaları Gerçek Oldu! Bu Altcoin’in Adresi Boşaltıldı

Kriptokoin.com – Haftalarca süren bir çıkış dolandırıcılığı (exit scam) spekülasyondan sonra HEX altcoin’iyle ilişkili bir adresten 7 milyon dolar değerinde ETH çekildi. Fonlar 6 Ocak’ta 36 ayrı işleme aktarıldı ve her bir işlem yaklaşık 1.337 ETH’yi içeriyordu (yaklaşık 192.500 dolar değerinde).

HEXaltcon’ine yapılan tüm yatırımları tutan adresi boşaltmak için 36 işlem yapıldı

Endüstrideki en kötü şöhretli kripto para birimi projelerinden biri olan HEX, bir çıkış dolandırıcılığı ortaya koyuyor gibi görünüyor. Sadece birkaç hafta önce Reddit’te söylentilerle başlayan şey, şu anda kanıtlarını üretiyor. Birkaç haftada değerinin yüzde 93’ünü kaybeden altcoin’de endişeler gerçeğe dönüştü. Ethereum Blockchain kaşifi Etherscan.io’nun verilerine göre, HEX ile ilişkili ana adres neredeyse tamamen boşaltıldı. 6 Ocak’ta adresten 36 ayrı işlemle 7 milyon dolar değerinde ETH aktarıldı, her bir adresten tam olarak 1.337 ETH aktarıldı.

36 ayrı işlemin detayları – Kaynak: Etherscan.io

Şimdi, adresten neredeyse 7 milyon dolar değerinde ETH gitti, çıkış hilesi gibi görünmeye başlayan olay  nedeniyle HEX yatırımcıları yaklaşık birkaç hafta önce uyarıldı. İşlemlerin hiçbiri aynı adrese gitmedi, yani insanların HEX’e yatırım yaptıkları tüm tokenler çeşitli adreslere dağıldı. Birkaç kripto para birimi projesi HEX’in sahip olduğu kötü şöhrete sahip. Bir aydan biraz uzun bir süre içinde, kripto para birimi projesi BitConnect veya OneCoin gibi diğer daha büyük dolandırıcılıklarla piyasa çalkalandı.

Tartışmalıaltcoin’de büyük iddialar, daha büyük kayıplar…

Son verilere göre, HEX şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden 93,6 oranında aşağıda bir fiyatla fiyatlandırılıyor. 2 Aralık’ta Bitcoin UTXO anlık görüntüsüyle Ethereum’da başlatılan HEX, “2,5 yıldan daha kısa sürede kârın 10.000 katından fazlasını getirebileceğini” söyledi. Kendini “Blockchain düşünce lideri” olarak adlandıran HEX kurucusu Richard Heart, HEX’in tarihteki her şeyden daha hızlı değer kazanmak için tasarlandığını öne sürüyordu. Bu iddialarla proje 33.000 ETH’den fazla yatırım almayı başardı.

Bununla birlikte, HEX’e yapılan yatırımlar, kişisel adresine bir token satışından daha çok bağış gibi görünüyordu, çünkü hepsi Heart’ın olduğu iddia edilen tek bir Ethereum adresinde tutuluyordu. Daha sonra 12-23 Aralık tarihleri arasında, adresden 115.000 dolardan fazla ETH çekildi ve bu da birçoğunun bunun çıkış dolandırıcılığının başlangıcı olduğundan şüphelenmesine yol açtı.  HEX’e yatırılan tüm paraları tutan adres neredeyse tamamen boş ve HEX ekibi bu konuda sessiz kalırken, kötü şöhretli projenin son anlarını yaşadığını varsaymak güvenli olabilir. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “İşte 4 Usta Analistten “Nokta Atışı” Bitcoin ve Ripple Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap