Short Squeeze! ‘Bu 3 Altcoin Ani Sıçrama Görebilir’

Short Squeeze! ‘Bu 3 Altcoin Ani Sıçrama Görebilir’

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Short Squeeze! ‘Bu 3 Altcoin Ani Sıçrama Görebilir’

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, altcoin Binance Coin (BNB) için üst tarafta süratli bir patlama öngörüyor. Bu durum büyük olasılıkla hizmet tokeninin daima aşağı taraflı fiyat hareketi göreceğine bahse giren ayılar tarafından yönlendiriliyor. Başka yandan kripto tahlil firması Santiment’e nazaran, XRP ve Ethereum’un (ETH) rakibi Cardano (ADA), yükseliş sinyalinin yanıp sönmeye başlamasıyla sıçramaya hazırlanıyor olabilir. İşte detaylar…

Analist, altcoin BNB için sıçrama bekliyor

Takma isimli analist Jack, 243.100 Twitter takipçisine, BNB’nin 230 dolarlık dayanağına yakın süreç gördüğü için büyük olasılıkla bir sıçrama yapacağını söylüyor. Kripto stratejistine nazaran, BNB ayıları piyasa kıymetine nazaran dördüncü en büyük altcoin’e yığılıyor ve muhtemelen kısa bir sıkışma için yakıt misyonu görecekler. Analist,  “Dün düşük aralıkta arzın reddedilmesi, sıkışmalar şu ana kadar durum alma fırsatlarıdır ve düşük aralığı kısaltmak sizi short squeeze riskine sokar. Short’ların prim ödemesiyle gece boyunca çok sayıda açık konum birikti,” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Short Squeeze! ‘Bu 3 Altcoin Ani Sıçrama Görebilir’ 1

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, short konumların sıkışması (short squeeze), bir varlığı daha düşük bir fiyata satıp ortadaki farkı cebe indirmek umuduyla belli bir fiyattan ödünç alan traderların, momentum aleyhlerine hareket ettikçe ödünç aldıkları varlıkları geri almak zorunda kalmaları ve daha fazla ralliyi tetiklemeleriyle gerçekleşir. Jack’in grafiğine bakıldığında, BNB’nin 230 dolara kadar düzeltme yapmadan evvel 250 dolara kadar yükseleceğini öngördüğü görülmekte. Grafik ayrıyeten, BNB boğalarının 17 Temmuz’a kadar parçalanmadan evvel takviye düzeyinde muhtemelen birkaç sıçramayı ateşleyeceğini gösteriyor. Jack, BNB’nin dünya genelinde birden fazla sıkıntıyla karşı karşıya olduğu için 120 dolar düzeyine hakikat büyük bir çöküş için hazırlandığını da ekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Short Squeeze! ‘Bu 3 Altcoin Ani Sıçrama Görebilir’ 2

Analistin radarında ETH, SOL da var

Kripto analisti ayrıyeten Ethereum’un (ETH) rakibi Solana’yı (SOL) da yakından takip ediyor. Jack’e nazaran, Solana/Bitcoin çifti (SOL/BTC) 0,0006936 BTC (21,06 dolar) direncine ulaştıktan sonra muhtemelen bir düzeltme yaşayacak. Analist, “Bence SOL ve BTC’nin burada yeşile yanlışsız bir ölçü geri çekilmesi gerekiyor. Herkesin uzun vakittir bahsettiği DeFi (merkeziyetsiz finans) döneminin sahiden başlayıp başlamadığını görmek için bunu tekrar test edin,” dedi.  Traderın grafiğine nazaran, SOL/BTC 0,00056 BTC (17 dolar) civarında çapraz dayanağına düşebilir ve burada ya sıçrayabilir ya da 11,71 dolar pahasında 0,0003858 BTC’ye kadar düşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Short Squeeze! ‘Bu 3 Altcoin Ani Sıçrama Görebilir’ 3

Santiment: XRP ve ADA’da ziyanına satış oldu

Diğer yandan Santiment, her iki altcoin de geçen haftaki ralliden geri çekilirken çok sayıda traderın XRP ve ADA yığınlarını ziyanına sattığını söylüyor. Tahlil firmasına nazaran, traderların satışı XRP ve ADA için sıçramaları ateşleyebilir. Firma, “Üst seviye kripto varlıkları, geçtiğimiz hafta yaşanan yüksek kâr alımlarının akabinde ziyanına süreç görüyor. Bu da gördüğümüz fiyat düşüşüne katkıda bulunuyor. XRP ve ADA bilhassa düşük fiyatlardan yüksek ölçüde satış görüyor ve bu da sıçrama bahtını artırıyor,” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Short Squeeze! ‘Bu 3 Altcoin Ani Sıçrama Görebilir’ 4

Kripto hükümdarına bakıldığında Santiment, sırasıyla en az 10 ve 1.000 coin sahibi olanları tabir eden Bitcoin (BTC) köpekbalıkları ve balinalarının, fiyatlar lokal tepelere yakın seyrederken bile haftalardır agresif bir biçimde birikim yaptığını söylüyor. Tahlillerine nazaran “Bitcoin’in köpekbalıkları ve balinaları, fiyatlar 30.000 ila 31.000 dolar aralığında ‘sıkıcı’ olmaya başlasa bile rastgele bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. 17 Haziran’dan bu yana 10 ila 10.000 BTC adresi 71.000 coin daha biriktirdi ve bu da 2,15 milyar dolara denk geliyor”.

Ulaş Utku Bozdoğan: Short Squeeze! ‘Bu 3 Altcoin Ani Sıçrama Görebilir’ 5

Firma ayrıyeten, tarihi olarak ralliler için bir gösterge vazifesi gören yeni adresler radarın altında istikrarlı bir formda büyüdükçe Ethereum’un on-chain yükseliş sinyali verdiğini söylüyor. “Ethereum’un ağ büyümesi bir biçimde sessizce yükselişe geçti. Yeni adresler artan bir süratle yaratılıyor ve bu da en son piyasa bedeli büyümesi için bir sinyal. ETH 1.900 doların çabucak altında seyrederken bu yükseliş farklılaşmasını izleyeceğiz,” dediler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Short Squeeze! ‘Bu 3 Altcoin Ani Sıçrama Görebilir’ 6

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap