SHIB’lerini Satan Balinalar, Bu 2 Coin’den Alıyor!

SHIB’lerini Satan Balinalar, Bu 2 Coin’den Alıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: SHIB’lerini Satan Balinalar, Bu 2 Coin’den Alıyor!

Önde gelen bir balina izleme platformu, Ethereum (ETH) balinalarının geçtiğimiz ay fiyatı düşen bir ETH rakibi biriktirdiğini söylüyor. Bu sırada ilk 100 Ethereum adresinin Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’larını (SHIB) sattığı ortaya çıkıyor. İşte detaylar…

Altcoin balinaları SHIB satıyor

Balinalara yönelik on chain verileri sunan WhaleStats’a göre, Fantom (FTM), bu hafta en iyi 100 ETH cüzdanı tarafından satın alınan ilk on token arasında yer aldı. Fantom yazı yazılırken 1,34 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 43. sıradaki kripto para birimi, geçen hafta yüzde 5.5’ten fazla arttı. WhaleStats’a göre ilk 100 ETH adresi popüler memecoin ve Dogecoin (DOGE) rakibi Shiba Inu’yu (SHIB) da satıyor.

BTC Piyasası: SHIB’lerini Satan Balinalar, Bu 2 Coin’den Alıyor! 1

SHIB, bir ay önce fiyatlandırıldığı yere göre yüzde 4 düştü. Ancak piyasa değerine göre 15. sıradaki kripto para birimi, geçen hafta yüzde 9’dan fazla arttı. Yazım sırasında 0.00002466 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saatte yüzde 1.1 yükseldi.

Bitcoin balinaları neler yapıyor?

Bitcoin (BTC) balinaları açısından, kripto analitik firması Santiment Twitter’da, derin cepli yatırımcıların Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin başlangıcından bu yana BTC biriktirdiğini belirtiyor. Santiment, Twitter’daki bir gönderisinde aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

1.000 ila 10.000 BTC tutan Bitcoin adreslerinin miktarı, Rusya-Ukrayna savaşının resmileştirilmesinden bu yana yüzde 8.3 arttı. 2.203 adres 1 yılın en yüksek seviyesinde. Hem bu katman hem de 100’e 1 bin BTC katmanı, tarihsel olarak fiyat hareketlerini önceden haber verdi.

BTC Piyasası: SHIB’lerini Satan Balinalar, Bu 2 Coin’den Alıyor! 2

Öte yandan, BTC borsalardan çıkarılıp özel cüzdanlara taşındığında, piyasada önemli ölçüde daha küçük bir arz mevcut olur, bu da artan talebin daha yüksek fiyatlara yol açabileceği anlamına gelir. Bitcoin, görünüşe göre dar bir ticaret aralığında sıkışıp kaldığı için son birkaç aydır özellikle yatay işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başladığı sırada bir satışa maruz kalmasına rağmen, kripto para birimi, aralığına yeniden girmek için hızla toparlandı. Yazım sırasında 44.659 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap