Shiba Inu’da (SHIB) büyük yükseliş: %70 arttı, 31. sıraya yükseldi

Shiba Inu’da (SHIB) büyük yükseliş: %70 arttı, 31. sıraya yükseldi

Paylaş
BTC Piyasası: Shiba Inu’da (SHIB) büyük yükseliş: %70 arttı, 31. sıraya yükseldi

Dogecoin’den esinlenerek ortaya çıkan ve ShibaSwap adında merkeziyetsiz bir borsaya da sahip olan Shiba Inu (SHIB), dün yine kendisinden söz ettirmeyi başardı. Bir günde %70’ten fazla artış gören fenomen kripto para en değerli coin’ler sıralamasında da 31. sıraya yükseldi.

Günlük işlem hacminde de büyük artış

TSİ dün akşam saatlerinde artmaya başlayan SHIB’in günlük işlem hacmi de 5 milyar 900 milyon dolara kadar çıktı. Shiba Inu’nun şu anki işlem hacmi ise 5 milyar 600 milyon dolar civarında… Bu rakam fenomen kripto parayı Tether, Bitcoin, Ethereum ve BUSD’nin ardından dün, en çok işlem yapılan kripto paralar sıralaamasında 5. basamağa yerleştirdi. Shiba Inu’nun esinlendiği ve bir başka fenomen kripto para olan Dogecoin (DOGE) de, 3 milyar 840 milyon dolarlık günlük işlem hacmiyle en çok trade edilen 6. kripto para oldu.

Şu anda hala 10 Mayıs’taki en yüksek seviyesinden %60 geride olan SHIB, Eylül ayı ortasında ABD’nin en büyük borsası olarak görülen Coinbase’de listelenmişti. Coinbase’in bu hamlesi SHIB’in değerinde ciddi bir yükselme yaşanmasını sağlamıştı.

Piyasa değeri şu anda 6 milyar 600 milyon doların üzerinde bulunan SHIB’in Türkiye’de de ciddi bir yatırımcı kitlesi bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap