Shiba Inu (SHIB) yatırımcısının 17 doları 6 milyon dolar oldu

Shiba Inu (SHIB) yatırımcısının 17 doları 6 milyon dolar oldu

Paylaş
Uzman Coin: Shiba Inu (SHIB) yatırımcısının 17 doları 6 milyon dolar oldu

Dogecoin’e olan ilginin sürekli olarak artması, Elon Musk ve Mark Cuban gibi figürlerin de adeta durmaksızın desteklerini açıklamaları fenomen coin’i öyle bir seviyeye getirdi ki, DOGE’nin kopyalarına bile çok ciddi bir ilgi olmaya başladı.

Bu ilginin en çok olduğu token’ların başında ise Shiba Inu geliyor. Sadece 2 hafta yüzde 2 binen fazla bir değer kazanan SHIB için erken yatırımcılar adeta milyon dolarlar kazandılar.

Fiyatın neredeyse 0 olduğu Ekim ayında satın almış

Etherscan’den elde edilen bilgilere göre 27 Ekim’de Uniswap üzerinden 200 milyarlık SHIB alan ve sadece 17 dolar ödeyen bir kullanıcı bugün ise yaklaşık 6.5 milyon dolarlık bir varlığa ulaştı. Ancak bu meblağ nakde çevrilmek istenirse de ödenecek gas ücretlerinden dolayı değer 5.9 milyon dolara kadar düşüyor.

Arzı 1 katrilyon olan Shiba Inu token özellikle Binance borsasında listelenmesinin ardından müthiş bir artış yaşamıştı. SHIB, Binance’ten önce de OKEx, Poloniex ve Huobi gibi borsalarda da listelenmişti.

Gas fiyatlarını uçurdu

Shiba Inu gibi token’lardaki yükselişler birçok kullanıcı ve yatırımcı için güzel gözükse de, yapılan işlemler Ethereum blokzincirinde hasarlara da yol açıyor. Block Research’ten Igor Igamberdiev’e göre, Shiba Inu token işlemleri Etheruem ücretlerinin ödenmesini sağlayan gazın şu anda yüzde 10’unu harcıyor. Basit bir işlem için 20 dolar ya da Uniswap’taki bir takas işlemi için de 180 dolarlık gaz ücreti ödenmek zorunda kalınabiliyor.

Burada yer alan bilgiler, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. Kripto paralar, riskli bir yatırım olmakla birlikte köpek veya kedi temalı ‘meme’ token’larda bu risk, çok daha yüksektir ve tüm paranızı kaybetmenize yol açabilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap