SHIB ve Bitcoin İçin Mayıs Kestirimleri: İşte Beklentiler!

SHIB ve Bitcoin İçin Mayıs Kestirimleri: İşte Beklentiler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB ve Bitcoin İçin Mayıs Kestirimleri: İşte Beklentiler!

Popüler meme coin’i Shiba Inu, piyasaya paralel olarak Mayıs ayına düşüşle başladı. Önder kripto Bitcoin de misal bir durumda ve 28 bin doların altına sarktı. Pekala Mayıs sonunda kadar SHIB ve BTC hangi düzeyleri görecek? Varsayımları okuyucularımız için derledik.

Yapay zeka 31 Mayıs için SHIB fiyatını belirledi

Shiba Inu (SHIB), genel kripto para piyasasının mevcut tarafını yansıtan bir düşüş eğilimi benimsedi. 1 Mayıs’ta alınan en son bilgilere nazaran, kripto para izleme ve varsayım platformu PricePredictions, 31 Mayıs için Shiba Inu’nun fiyatını 0,000092 dolar olarak belirledi. SHIB’nin gelecekteki bedeline ait varsayım, Shibarium köprüsün beta testinden geçerken geliyor. Tam olarak piyasaya sürüldüğünde, köprünün Shibarium’a yararını kıymetli ölçüde güzelleştirmesi bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB ve Bitcoin İçin Mayıs Kestirimleri: İşte Beklentiler! 1SHIB 30 günlük fiyat varsayımı / Kaynak: PricePredictions

Bu ortada, PricePredictions’ın SHIB varsayımı, hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), ortalama gerçek aralık (ATR), izafî güç endeksi (RSI) ve öbürleri üzere teknik göstergelere dayanıyor.

SHIB fiyat analizi

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Shiba Inu, bir düşüş eğilimi yaşıyor. Bu doğrultuda SHIB fiyatı son 24 saatte %2,35 ve geçen hafta %3,21 düştü. Şu an itibariyle, Shiba Inu’nun fiyatı 0,000009985 dolar düzeyinde. Fiyattaki bu düşüş, SHB’in piyasa bedelinin 5,8 milyar dolara düşmesine neden oldu. Ayrıyeten, son devirdeki piyasa oynaklığının tesirini vurguladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB ve Bitcoin İçin Mayıs Kestirimleri: İşte Beklentiler! 2SHIB 7 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

SHIB’in pahasındaki düşüşün, kripto para ünitesi alanındaki daha geniş bir piyasa dalgalanması eğiliminin bir kesimi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bitcoin Mayıs ayında 40.000 dolara ulaşabilir mi?

Lider kripto para Bitcoin (BTC) düşüşüyle toplam kripto piyasasında büyük bir baskıyı körükledi. Bu yazı sırasında, Bitcoin son 24 saatte %4,69 düşüşle 27.921 dolar kıymetinde. Haftadan Tarihe (WTD) büyüme %2’nin üzerinde olumlu kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, mevcut kasvet bu hafta ve münasebetiyle bu ay büyüme eğilimini maskeliyor. Kripto analisti Godfrey Benjamin, Bitcon’in son durumunu pahalandırıyor ve kestirimini paylaşıyor.

Bu ortada Bitcoin, ruhsal açıdan kıymetli olan 30.000 dolar düzeyinin altında süreç görüyor. Buna karşın Bitcoin, 28.000 dolar düzeyindeki kilit dayanak düzeyinin üzerinde nispeten umut verici bir esneklik sağladı. BTC, ana akım finans ekosistemindeki birtakım temel endekslerle çok yakın bir korelasyon içinde. Bu endekslerden kimileri sırasıyla S&P 500 Endeksi ve Nasdaq 100. Bitcoin’in bugüne kadar yaşadığı istikrar, Meta Platforms, Apple Inc ve Amazon.com Inc üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en yeterli teknoloji devlerinden gelen umut verici performans raporlarının ortasında bu endekslerle olan korelasyonuna bağlanabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB ve Bitcoin İçin Mayıs Kestirimleri: İşte Beklentiler! 3

Bu ortada, ABD’deki birtakım büyük bankaların çöktü. Bu da BTC ve altın ortasındaki korelasyonun 2 yılın en yüksek düzeyine çıkmasına yardımcı oldu. Ayrıyeten bu varlıklar, bankacılığı çevreleyen belirsizlik arttıkça birden fazla yatırımcı için sığınak haline geldi. Bölüm, JPMorgan Chase and Co’nun First Republic Bank’ı satın alacağı haberiyle istikrarını tekrar kazanıyor. Bununla birlikte, haftanın geri kalanındaki kimi değerli olayların BTC üzerinde bir tesire sahip olması mümkün.

Söz konusu olayların Bitcoin’de yeni bir rallinin başlamasına yardımcı olması beklenen. Bu durumda Bitcoin’in, ikinci çeyreği 100.000 dolar üzere çok optimist varsayımlardan çok 40.000 dolar civarında kapatması daha muhtemel.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap