SHIB Değil: Jeff Bezos Temalı Göğüs Coin Uçtu!

SHIB Değil: Jeff Bezos Temalı Göğüs Coin Uçtu!

Paylaş
BTC Piyasası: SHIB Değil: Jeff Bezos Temalı Göğüs Coin Uçtu!

Kripto para piyasası, lider kripto Bitcoin 16 Şubat’ta genel olarak 44 bin dolar bölgesini koruyabildiği için iyimser havayı sürdürdü. Altcoin piyasasında ortalama %3’lük düşüşler dışında büyük kayıplar görülmedi. Diğer yandan, yapay zekâya odaklanan dünyanın en büyük beş şirketinden biri olan Amazon’un kurucusu Jeff Besoz’tan esinlenen bir meme coin projesinin yükselişini izliyoruz.

Meme coin düşüşe rağmen ATH yaptı

Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve diğer büyük kripto para birimleri Salı akşamı yükselişteydi. Luna Inu (LUNAINU) ise son 24 saatte %77.7 artışla 0.0009732 dolara yükseldi ve bazı meme coin’lerin ansız patlamalar yapabileceğini gösterdi. Öte yandan Dogecoin, son 24 saatte %1,68 değer kaybetti ve yazım sırasında 0.1472 dolardan işlem görüyor. Kendi kendini “Dogecoin katili” ilan eden Shiba Inu, son 24 saatte %1,82 düşüşle 0,0000307 dolara geriledi.

BTC Piyasası: SHIB Değil: Jeff Bezos Temalı Göğüs Coin Uçtu! 1

Luna Inu (LUNAINU) nedir?

Luna Inu, adını Amazon.com (AMZN) kurucusu Jeff Bezos’un köpeği Luna’dan alan bir Binance Smart Chain (BSC) projesi. Projenin web sitesine göre, kripto para biriminin amacı, hayır kurumlarıyla ortaklık kurarak ve bağışta bulunarak dünyayı köpekler için daha iyi bir yer haline getirmek. NFT’ler de Luna Inu’nun yol haritasına dahil edilmiştir.

LUNAINU fiyatı neden yükseldi?

LUNAINU fiyatı 0.0003588 dolar dip seviyesinden bu yana kademeli olarak yükseliyor. 9 Şubat’ta ATH fiyatı 0.004494 dolara ulaştı ve son yükselişe kadar değerinin büyük bir kısmını kaybetti. Bu tarihteki yükselişin nedeni, yeni piyasa sürülen Luna Inu’nın etrafındaki FOMO çılgınlığıydı. Projenin arkasında ekip yada kişi, Amazon kurucusu Jeff Bezos’a seslenmek için her fırsatta tweet atmaktan çekinmiyor. Luna Inu’nın CoinMarketCap verilerine baktığımız, projenin kendini şu şekilde tanımladığını görüyoruz:

Jeff Bezos’un köpeği Luna’nın onuruna bir meme kripto para birimi oluşturuldu. Akılda tek bir hedef var: Jeff Bezos’un desteğiyle Lunaut arkadaşlarını aya göndermek ve aynı zamanda hayırsever ortaklıklar ve katkılarla diğer köpek köpekleri için dünyayı iyileştirmek! Yol haritası, NFT’ler için planların yanı sıra Amazon’un genel merkezinin dışında devasa bir anıtın inşası ve yerleştirilmesini içeriyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, bugün %2.000 yükselen MarkMeta (MMT) için ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap