“Sert Zıplayacaklar” Diyen Analist 3 Altcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı

“Sert Zıplayacaklar” Diyen Analist 3 Altcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Paylaş
“Sert Zıplayacaklar” Diyen Analist 3 Altcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Kriptokoin.com – Geçen hafta boyunca, kripto pazarının piyasa değerinden toplam 50 milyar dolar silindi. Zararlar, endüstrideki çoğu kripto para birimi boyunca görülebilir. Şimdi, katliam bitmiş ya da en azından geçici olarak duraklatılmış gibi görünüyor. Aslında popüler teknik analist Ali Martinez’e göre, Stellar Lumens, TRON ve Cardano isimli altcoin’ler son birkaç gündür düşüş gösterdikten sonra mevcut fiyat seviyelerinden bir toparlanma sinyali veriyor. Aşağıdaki teknik analiz, Ali Martinez’in görüşleri kapsamında bu kripto paraların artması için bir şans olup olmadığını değerlendirecek.

Toplam piyasa değeri – Kaynak: TradingView

Popüler analist: Stellar “Sabah Yıldızı Dojisi” oluşturdu! Altcoin 0,087 doların ötesine sıçrayabilir

Son on günde, Stellar Lumens’in kayıpları yüzde 35’in üzerine çıktı. Bu kripto para birimi 12 Kasım’da 0,083 dolardan işlem görürken bugün 0,059 dolar gibi düşük bir seviyeye kaydı. Düşüş momentumuna rağmen Ali Martinez’e göre, birçok teknik kalıp XLM’nin yükseliş eğilimi için hareketleneceğini tahmin ediyor. Ali Martinez’e göre, 1 günlük grafiğe dayanarak, Stellar Dragonfly Dojisi oluşturuyor gibi görünüyor. Bu tip şamdan desenleri, düşüş eğiliminden yükselişe geçme ihtimalini güçlendiriyor. Uzun alt gölge şamdan döneminde görülen satışı temsil eder. Ancak, gün kapanırken, fiyatı yükseltmek için XLM’e olan talep artıyor ve bu da fiyatı geri çekiyor.

XLM/USD grafiği –  Kaynak: TradingView

Analiste göre, sıralı TD göstergesi ayrıca mevcut seviyelerden potansiyel bir yükseliş  fikrine de güvenilirlik kazandırır. Bu teknik endeks, bu süre zarfında kırmızı dokuz şeklinde bir alım sinyalini temsil eder. Bu yükseliş sinyali, yukarı veya aşağı doğru yeni bir geri sayımın başlangıcında bir ila dört günlük bir düzeltme olduğunu tahmin ediyor. Bu boğa oluşumlarının her ikisinin de test edilmesi, Stellar’ın 100 günlük hareketli ortalama tarafından sağlanan desteği yükseltmesine ve test etmesini sağlayabilir. Bu hareketli ortalamanın üstündeki bir kırılma analiste göre, sırasıyla 0,074 ve 0,087 dolardan 150 veya 200 günlük bir hareketli ortalamaya daha da büyümenin sinyalini verebilir.

XLM’nin 4 saatlik grafiğinde de yükseliş görünümü bulunuyor. Bu zaman dilimi altında bir “Sabah Yıldızı Dojisi” kuruldu. Bu bir düşüş eğiliminin altında meydana gelen bir yükselişe dönüş oluşumudur. Sabah Yıldızı Dojisi üç mum çubuğundan oluşur: uzun bir kırmızı mum, kısa bir mum ve yeşil bir mum. Bu üç mum çubuğunun kombinasyonu analiste göre Stellar’ın yükseliş ivmesi kazandığını ve tersine dönme eğiliminde olduğunu gösterir. Stellar 1 günlük ve 4 saatlik grafiklerine dayanarak yükseliş görse de analiste göre düşüşteki ilave artış iyimser görünümü geçersiz kılabilir. Son 0,053 dolar olan düşük seviyenin altına yakın bir değer, bu kriptonun düşük seviyeleri hedeflediğinin bir kanıtı olarak düşünülebilir.

Ali Martinez: TRON trendi tresine çevirebilir ve 0,017 doların ötesine çıkabilir

TRON’un krizi, Stellar Lumens’ın yaşadığına çok benziyor. 13 Kasım’dan bu yana, bu kripto da yüzde 35’ini kaybetti ve fiyat 0,020 dolardan 0,014 dolara düştü. Bu fiyat hareketi, TRX’in 1 aylık grafiğinde düşüş eğilimi gösteren bir mumla hareket etti. Analiste göre, mevcut ayın şamdanı önceki ayın gövdesiyle örtüşüyor. Bu analiste göre, TRON fiyatını düşük seviyelere düşürmesine neden olabilecek bir düşüş eğilimi olduğu düşündürüyor. Bununla birlikte, bu model dört veya daha fazla yeşil mum çubuğundan önce geldiğinde daha etkili olma eğilimindedir. Ve bu analiste göre, bir sonraki mum, diğer mumun altına kapandığında onaylanacak. Uzun vadeli bir bakış açısıyla analiste göre, TRON iyi görünmüyor. Ancak, bu kripto para biriminin daha kısa bir zaman dilimine dayanarak bir toparlanmaya hazır olabileceği görülüyor.

TRX/USD grafiği –  Kaynak: TradingView

Aslında analiste göre, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile TRX fiyatı arasındaki gizli bir tutarsızlık 1 günlük grafikte gelişiyor. Farklılıklar, RSI gibi bir osilatörün gerçek fiyat hareketine katılmaması durumunda ortaya çıkıyor. Bu nedenle, bir dizi düşük seviyeyi düşüren RSI, fiyatlar yüksek seviyeden düşerken, trenddeki iyileşmeyi işaret ediyor. Analiste göre bir eğilim değişikliği olasılığı artıyor. Eğer bu yükseliş oluşumu teyit edilirse analiste göre, TRON Kasım ayını daha yüksek fiyatlarla bitirebilir ve bu durum 1 aylık grafikte görülen düşüş eğilimini geçersiz kılabilir. Analiste göre, her şey bu kripto para biriminin arkasındaki satın alma baskısına bağlı olacak ve en azından yaklaşık olarak fiyatın 0,017 dolar seviyesindeki %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine yükselip yükselemeyeceğine bağlı olacak.

Teknik analist: Cardano keskin sıçrayabilir ve 0,048 dolara yükselebilir

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Cardano heyecan verici yeni projeler ve güncellemeler başlattı. Ayrıca, IOHK CEO’su Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde Shelley’nin teşvik ettiği test ağı için bir denge kontrolünün nihayet gerçekleştiğini ve başarılı olduğunu belirtti. Bu kripto para biriminde görülen gelişmelere rağmen, fiyatın düşmesi engellenemedi. Önceki iki kripto para biriminde belirtildiği gibi, Cardano da büyük bir indirim gördü. 17 Kasım’da ADA 0,046 dolarlık yüksek seviyeye ulaştıktan sonra yüzde 26 düşerek 0,034 doların altına kaydı. Şimdi analiste göre, bir Dragonfly Dojisi 1 günlük grafikte oluşuyor gibi görünüyor. Doğrulanırsa, bu mum kalıbı, fiyatın tersine döndüğünü ve ADA talebindeki bir artışa işaret ediyor olabilir.

Bir dizi destek ve direnç seviyesine dayanarak analiste göre, Cardano 0,040 dolarlık direnç seviyesinin üzerine kapanırsa, 0,044 dolara veya hatta 0,048 dolara yükselebilir. Buna karşılık, satış emirlerinde ani yükseliş bir sonraki destek seviyesini 0,033 dolar veya 0,030 dolara getirebilir. IntoTheBlock’tan gelen veriler, yaklaşık 12 milyar ADA tutan, bakiyesi 0,040 ila 0,050 dolar arasında olan 72.000’den fazla adres olduğunu gösteriyor. Bu nedenle analiste göre, bu bölge Cardano’nun daha yüksek bir seviyeye sıçrama şansının artması için gereken önemli bir direnç alanı olarak kabul edilebilir.

ADA tutan adreslerin analizi  – Kaynak: IntoTheBlock

Sonuç ve analist tavsiyesi

Kripto para piyasasının tamamında görülen değer kayıpları o kadar dik görünüyor ki analiste göre yatırımcılar geri tepme beklentisiyle piyasaya tekrar girebilirler. Önceki analizlere dayanarak Ali Martinez’e göre, Stellar Lumens, TRON ve Cardano’da gerçekleşen tam da budur. Şimdi analiste göre, herhangi bir işlem yapmadan önce onay beklemek daha akıllıca olacak. Bunun nedeni, piyasanın daha fazla geri çekilmeye maruz kalabilme ihtimalidir.

Ali Martinez’e göre, TRX’in aylık grafiklerinde düşüş öngören  bir mum oluşturduğunu belirtmekte fayda var. Bu arada analiste göre ADA, bu alandaki yüksek arz yoğunluğu nedeniyle 0,040 ila 0,050 dolar arasında sert bir dirençle karşı karşıya kalacak. Altcoin’lerle ilgili güncel haberler için “Kripto Para Piyasası Erirken, Bu 3 Altcoin Güçleniyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap