Selcoin de YouTube Algoritmasından Nasibini Aldı

Selcoin de YouTube Algoritmasından Nasibini Aldı

Paylaş
Selcoin de YouTube Algoritmasından Nasibini Aldı

YouTube’da kripto paralarla ilgili içerik üreten binlerce farklı kanal var. Bunlardan bazıları kripto paralarla ilgili eğitici içerikler paylaşırken bazıları piyasanın gidişatıyla ilgili görüşlerini paylaşıyorlar. Fakat YouTube’daki kanallarının içerik fark etmeksizin ortak bir noktaları var: İhtar almak.

Kripto Para Sansürü

YouTube’daki birçok kripto para kanalı geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde YouTube’un kullandığı algoritma nedeniyle ihtar aldı. Bu yüzden bazı içerik üreticilerinin videoları kaldırılırken bazılarının kanalı kapandı. Bu durum kripto para camiası tarafından “kripto para sansürü” olarak adlandırılmaya başladı.

Bunun yakın zamandaki kurbanları arasında Ivan on Tech, PRO BLOCKCHAIN gibi isimler var. Ivan on Tech şu anda kripto para konusunda YouTube’un en popüler kanallarından biri. YouTube bundan bir ay önce kendisinin kanalındaki bir videoyu “zararlı ve/veya tehlikeli” olduğu gerekçesiyle kaldırdı.

Ivan on Tech’in YouTube hakkındaki paylaşımı

Selcoin’e de Vurdu

YouTube algoritması şimdi de yerli kripto para yatırımcılarından Selcoin’i vurdu. YouTube’da bir süredir içerik üreten Selcoin videolarında Bitcoin’in yanı sıra altın gibi ürünleri de yorumluyor.

Selcoin bugün Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda YouTube kanalının yeni bir ihtar aldığını açıkladı. Diğer pek çok kripto para kanalı gibi Selcoin’in kanalı da “zararlı ve/veya tehlikeli” olduğu için ihtar aldı.

Selcoin, kendi paylaşımında da görülebileceği üzere YouTube’un bu kararına “itiraz ettiğini” açıkladı. YouTube’daki ilgili ekip Selcoin’in itirazının ardından kendisinin kanalını inceleyecek ve yeni bir karar alacak. Selcoin, alınan kararın yapılan incelemeler sonucunda “düzeltilmesini”  bekliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap