SEC’ten Bitcoin Lehine Onay Geldi!

SEC’ten Bitcoin Lehine Onay Geldi!

Paylaş
SEC’ten Bitcoin Lehine Onay Geldi!

ABD’nin finansal regülatörü Menkul Kıymet ve Borsalar Komisyonu (SEC), bir Bitcoin (BTC) vadeli işlemler fonunun sahip olduğu hisseleri kurumsal yatırımcılara satabilmesine  onay verdi.

Bitcoin Vadelilerine Olan Yatırım Artacak

Aralık ayının başlarında yayınlanan SEC bildirisine göre, New York Dijital Yatırım Grubu LLC (NYDIG), artık kurumsal yatırımcılara, yatırım danışmanlarına, onların müşterilerine ve diğer kalifiye yatırımcılarına hisselerini satma yetkisine sahip. Firmanın hisselerine yatırım yapmak isteyenler için herhangi bir minimum yatırım gerekliliği yok.

Firma kendisini ”devamlı hisselerini satarak BTC vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapma odaklı” bir grup şeklinde tanımlamakta. Hisse başına önerilen maksimum teklif 10 dolar iken, hedeflenen ilk sermaye miktarı ise 25 milyon dolar olarak belirlendi. Firma kendisine yatırım yapanlara da sadece nakit teminatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacağının teminatını vermekte.

Kripto para birimlerine olan tutum değişmeye başladıkça, ABD içerisindeki SEC ve CFTC gibi regülatörlerin verdikleri izinler de artmaya başladı. Aslında NYDIG geçtiğimiz tarihlerde New York’un finansal regülatöründen de BitLicense almayı başarmış ve New York içerisindeki vatandaşlara Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), XRP ve Litecoin (LTC) depolama hizmeti sunacağını vurgulamıştı.

SEC buna rağmen çok beklenen Bitcoin ETF konusunda henüz bir onaya varmadı ve bundan üç hafta önce Bitwise’ın başvurusunun yeniden değerlendirileceği belirtildi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap