SEC’in Yeni Bitcoin ETF Kararı Yatırımcıları Sevindirdi!

SEC’in Yeni Bitcoin ETF Kararı Yatırımcıları Sevindirdi!

Paylaş
SEC’in Yeni Bitcoin ETF Kararı Yatırımcıları Sevindirdi!

Kriptokoin.com – Geçen ayın başlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitwise Asset Management tarafından öne sürülen bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) önerisini reddetti. SEC, onaylamama nedenlerini genişleterek 112 sayfalık bir belge yayınladı. Belgede, bir Bitcoin ETF’sinin manipülatif eylem ve uygulamaların önünü açacağı da vurgulandı. Ancak SEC,  reddedilen Bitcoin ETF başvurularını gözden geçireceğini açıkladıktan sonra, kripto topluluğundaki birçok kişiyi memnun etti.

SEC, Bitwise’ın Bitcoin ETF başvurusunu tekrar değerlendirecek

SEC, Bitwise Asset Management ve NYSE Arca tarafından yapılan Bitcoin ETF başvurusuna yönelik ret kararını tekrar gözden geçirecek. SEC ayrıca 18 Aralık 2019’da da aynı tarih için son bir tarih belirledi:

Komisyonun 431’inci kuralına göre, 18 Aralık 2019 tarihine kadar, herhangi bir tarafın veya başka bir kişinin, yetkilendirilmiş otoriteye uygun olarak gerçekleştirilen bir eylemi desteklemek veya aleyhinde başvuruda bulunabileceği öngörülüyor.

Ayrıca, mevcut reddetme kararı SEC’in inceleme süreci sona erene kadar kalacak. SEC daha önceki açıklamasında, bir Bitcoin Borsa Fonu (ETF) piyasaya sürmek için başvuruda bulunan firmaların “NYSE Arca ve Bitwise’ın, kripto yatırım pazarının sahtekarlık ve manipülasyondan bağımsız olduğunu kanıtlayamadıkları için başvurularını reddettiğini de blirtti. Bununla birlikte, ETF’lerle ilgili karar sürecindeki sürekli gecikme firmalarda bir umut duygusu uyandırdı. Ayrıca SEC Başkanı Jay Clayton’ın “ilerleme kaydedildiğini” söylediği Bitcoin ETF’leri hakkındaki yorumunda Bitwise’ın başvurusunu destekliyor gibi görünüyordu.

Matt Hougan: Bitwise, SEC onayı için “ateşli bir şekilde” çalışıyor

Bitwise’ın Global Araştırma Başkanı Matt Hougan’a göre, SEC’in reddine rağmen Bitwise, SEC’in onayını almak için “ateşli bir şekilde” çalışıyor. İlk olarak, ilk red kararları ortaya çıktığında, bazı sektör öncüleri SEC’nin Bitcoin ETF’leri için hazır olmadığını belirtti. Ayrıca, SEC’in Bitwise başvurusunu reddetmesinden hemen sonra, başka bir başvuru sahibi olan VanEck/SolidX, ajansın aynı konuda karar vermesi için bir tarih belirlemesine rağmen başvurusunu SEC’den geri çekti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap