SEC’den Bitcoin ETF’ine çok yakın bir yatırım fonuna onay

SEC’den Bitcoin ETF’ine çok yakın bir yatırım fonuna onay

Paylaş
Uzman Coin: SEC’den Bitcoin ETF’ine çok yakın bir yatırım fonuna onay

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin ETF’ine onay verip vermeyeceği merakla beklenirken uzmanlar ilk etapta direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapan değil, vadeli sözleşmelere yönelen bir yatırım fonunun onay almasını bekliyorlar. SEC başkanı Gary Gensler da sürekli olarak vadeli sözleşmeye yatırım yapan bir Bitcoin ETF’ine vurgu yapıyor.

Volt Kripto Endüstri Devrimi ve Teknoloji ETF’i…

SEC ise çok önemli bir ETF başvurusunu onayladı. Varlıklarının büyük bölümünü Bitcoin’de tutan ya da gelirleri veya kârlarının büyük bölümünü madencilik, lending ve madencilik ekipmanları üretimi gibi Bitcoin bağlantılı işlerden elde eden şirketleri takip etmeyi amaçlayan Volt Equity’nin, ETF başvurusu kabul edildi. ETF’in adı ise Volt Kripto Endüstri Devrimi ve Teknoloji ETF’i…

“Elimizde tutmak zorunda kalmadan ona yatırım yapabileceğiz”

Fonun CEO’su olan Tad Pak, fonun MicroStrategy, Marathon Digital Holdings ve Bitfarms gibi “Bitcoin devrimi yapan şirketleri” takip ettiğini belirtti. Pak, ayrıca 3 haftalık bir süre için de New York Borsası’nda halka arz olmak istediklerini de söyledi:

“Bitcoin’e gerçekten inanıyorum. Önümüzdeki Bitcoin devriminden yararlanmayı hedefleyen bir ETF konusunda heyecanlıydım. Bitcoin’i elimizde tutmak zorunda kalmadan ona yatırım yapabileceğiz.”

5 Ekim tarihinde kabul edilen Volt Kripto Endüstri Devrimi ve Teknoloji ETF’i, BTCR kısaltmasıyla işlem görecek.

SEC bu tür dolaylı yoldan Bitcoin yatırımı yapan ETF’lere, piyasa manipülasyonunu sebep göstererek genelde karşı çıkıyor ancak Gary Gensler başkanlığındaki kurumun önünde de 10’dan fazla onay bekleyen Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. SEC şu ana kadar hiçbir başvuruyu onaylamadı ancak kısa süre içinde yapılan başvuruları da henüz reddetmedi ve süreci sürekli uzatıyor.

Başkan Gensler, kısa süre içinde yaptığı birkaç açıklamada vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapan bir Bitcoin ETF’ine daha sıcak baktığını söylemişti.

Uzmanlar, vadeli ya da direkt olarak verilecek bir Bitcoin ETF onayının en büyük kripto paranın fiyatında büyük bir yükselişe sebep olacağını belirtiyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap