SEC’den Bir ICO’ya Daha “Yasa Dışı” Damgası

SEC’den Bir ICO’ya Daha “Yasa Dışı” Damgası

Paylaş
SEC’den Bir ICO’ya Daha “Yasa Dışı” Damgası

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonuı (SEC), Opporty adlı kripto para şirketini yasa dışı ICO düzenlemekle suçluyor.

Opporty’nin ilgili yasaları ihlal ettiğini belirten SEC yetkilileri şirketi bir daha menkul kıymet satmaktan men etmek ve şirkete para cezası kesmek istiyorlar.

Yasa Dışı ICO

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu yasa dışı bir ilk dijital para arzı (ICO) düzenlediği gerekçesiyle Opporty’ye ve Opporty kurucusu Sergey Grybniak’a dava açtı.

Opporty bir süre önce OPP adı altında kendi tokenlarını geliştirmiş ve bunları bir ICO aracılığıyla satışa çıkarmıştı. Şirket bu süreç içerisinde 200 farklı yatırımcıdan 600 bin dolar değerinde yatırım aldı. Ancak SEC tarafından yapılan açıklamalara göre bu ICO yasalara aykırıyıd.

SEC’nin iddialarına göre Opporty bu süreç içerisinde yatırımcılara yanlış bilgiler ve beyanatlar verdi, yatırımcıları Opporty ile ilgili bazı konular hakkında kandırdı. Opporty’nin söylediği en büyük ‘yalanlardan’ biri ise bu ICO’nun SEC onaylı olduğuydu.

Bu davanın henüz ne şekilde sonuçlanacağı belli değil. Ancak Opporty’nin ICO’suna yatırım yapmış olan kişilerin şimdiden dikkatli olmaları belirtiliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap