SEC, VanEck Bitcoin ETF kararı için daha fazla yorum istedi

SEC, VanEck Bitcoin ETF kararı için daha fazla yorum istedi

Paylaş
SEC, VanEck Bitcoin ETF kararı için daha fazla yorum istedi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), varlık yönetimi şirketi VanEck’in Bitcoin ETF başvurusu için kamuoyundan daha fazla yorum istedi.

Komisyon, Nisan ayının sonlarında VanEck’in bu başvurusu için kararını Haziran ayına kadar ertelemişti. 19 Haziran 2021’e kadar SEC’nin yeniden bir değerlendirme yapıp başvuruyu kabul veya reddetmesi ya da süreyi uzatması gerekiyordu. SEC, üçüncü yolu seçti ve daha fazla yorum isteyerek kararı 45 gün daha uzattı. Böylece yeni son tarih 3 Ağustos 2021 oldu. Bu tarihte veya öncesinde ret, onay veya tekrar erteleme kararı gelebilir. SEC, karar öncesi süreyi toplamda 240 güne çıkarabiliyor. SEC, bugüne kadar yapılan Bitcoin ETF başvurularının çoğunda bu süreyi maksimumuna kadar kullandı.

Bitcoin ETF’i onaylanıp işlem görmeye başladığında finansal kuruluşlar ve bireysel yatırımcıların doğrudan Bitcoin almak zorunda kalmadan düzenlenmiş bir fon yoluyla Bitcoin’in getirisinden faydalanmalarına izin verecek.

Bu sene veya 2022’de bir Bitcoin ETF onayının gelme ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz aylarda Kanada’da dört Bitcoin ETF’i onaylanıp işlem görmeye başlamıştı. Bunlardan biri, yönetimi altındaki varlıklarda 20 bin BTC’ye ulaştı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap