SEC, Ripple’ın “Ether bir menkul kıymet mi?” sorusunu yanıtlamadı!

SEC, Ripple’ın “Ether bir menkul kıymet mi?” sorusunu yanıtlamadı!

Paylaş
Uzman Coin: SEC, Ripple’ın “Ether bir menkul kıymet mi?” sorusunu yanıtlamadı!

SEC ve Ripple arasında “kayıtsız menkul kıymet satışı” iddiasıyla Aralık ayından bu yana devam eden mahkemede Ripple’ın sert direnci devam ederken dava dosyalarında ilginç bir detay ortaya çıktı.

Süreci başından bu yana detaylı şekilde takip eden ve özellikle Twitter ile Youtube kanalından bilgilendirmelerde bulunan Jeremy Hogan, herkese açık olan dava dosyalarından bir bölüm paylaştı ve SEC’nin, Ripple sorusuna cevap veremediğini belirtti.

Soru: Ether bir menkul kıymet midir?

İş yerinde yoğun geçirdiği bir günün ardından, bir önceki günün dosyalarında çok önemli ve “muhteşem” bir detayı kaçırdığını belirten avukat Hogan, tarafların birbirlerine sorular yönelttiği bölümlerde SEC’nin, bir soruya cevap veremediğini açıkladı ve şunları söyledi:

“Örnek olarak Ripple, bizim de başkan Gary Gensler’e sorduğumuz soruyu sormuş, bu soru ‘ Ether bir menkul kıymet midir?’ Ancak buna cevap veremediler. Ben yine de yanıtlamak zorunda kalacaklarını düşünüyorum.”

“SEC cevaplamak zorunda kalabilir”

Ripple tarafından kamuoyuna sağlanan bu dosyada ayrıca mahkemenin daha önceden de “Ether ve Bitcoin bu davanın konusu değildir” argümanını reddettiği ve SEC’nin bu soruya cevap vermek zorunda kalabileceği belirtiliyor. Dosyada SEC’nin davanın konusu olmadığı için bu soruyu yanıtlamadığı yazıldı.

Hogan: Bu Ripple için bir ‘kazan-kazan’ hamlesi

Bu sorunun SEC tarafından cevaplandırılmasının çok zor olduğunu belirtenavukat Hogan şu yorumu yaptı:

“Bu soruuyu cevaplamaları çok zor. Eğer ‘Hayır’ cevabı vereceklerse, bu durum Ripple’a XRP ve Ether’i kıyaslama kapısını açar. Ve bildiğimiz kadarıyla sadece Ethereum bir ICO yaptı… ‘Evet’ cevabı ise SEC açısından politik olarak anlaşılır bir cevap olmayacaktır.

Eğer SEC, ‘Ether’in bir menkul kıymet olup olmadığını henüz belirlemedik’ cevaı verirse, ki bence cevapları en sonunda bu olacak, bu da Ripple’ın adil bildirim savunmanı önplâna çıkaracaktır.

Dolayısıyla Ripple’ın ‘Ethere bir menkul kıymet midir?’ sorusunu sorması onlar için kazan ya da kazan durumudur.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap