SEC Lideri Uyardı: Bu Altcoin’in Peşini Bırakmayacağız!

SEC Lideri Uyardı: Bu Altcoin’in Peşini Bırakmayacağız!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC Lideri Uyardı: Bu Altcoin’in Peşini Bırakmayacağız!

SEC Başkanı Gary Gensler, yakın tarihli bir röportajda SEC’in hala Ripple’ın peşinde olduğunu ve kayıt dışı bir menkul kıymet olan herhangi bir altcoin projesini yargılayacaklarını söyledi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

“SEC, altcoin ile davasında geri adım atmayacak”

Yakın tarihli bir röportajda Gary Gensler, BlockFi, Super Bowl reklamlarının kripto borsaları tarafından istila edilmesi, Ripple, Ethereum, Bitcoin spot ETF’leri ve daha fazlasını içeren genel piyasası tartıştı. Gensler’e göre SEC, kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu düşündüğü herhangi bir kriptoyu çökertmeye devam edecek. Röportajda, bir kriptoyu neyin güvenli, diğerini ise neyin güvenli yapmadığı konusunda şunları söyledi:

Kavramsal çerçeve şudur: ‘Kamu yatırımı parası başkalarının çabalarından kar elde etmeyi mi bekliyor?’ […] Selefim Jay Clayton bunu söyleyebileceğim kadar iyi söyledi, bu kripto para birimlerine bakıldığında, bu token’ları bulmak nadirdir. Halk, başka bir grubun çabalarına dayalı bir kâr umuduyla yatırım yapıyor.

BTC Piyasası: SEC Lideri Uyardı: Bu Altcoin’in Peşini Bırakmayacağız! 1

Sunucu Liz, her iki kripto para birimi Ethereum ve Ripple’nin sadece token satmasına rağmen neden sadece XRP üzerine gidildiğine itirazda bulundu. Gensler, bu soruya doğrudan cevap vermekten kaçındı.

BlockFi uzlaşması ve spot ETF reddi

SEC, birkaç gün önce faiz getiren hesaplarıyla kayıt dışı menkul kıymet ürünlerini pazarlamak için bir anlaşmanın parçası olarak BlockFi’ye 100 milyon dolar ceza kesti. Kripto borç protokolü, artık ABD’de yeni hesaplar açamayacak. Gensler’e göre anlaşma, SEC’in dolandırıcılık ve manipülasyona karşı etkili yatırımcı korumaları sağlamayan platformlara karşı mücadelesinde çok önemliydi. Örneğin BlockFi, iki farklı menkul kıymet yasasını çiğnemişti:

Ancak onlarla işbirliği yapıyoruz. Tüm bu bölgeyi – bu kripto borsaları ve kredi platformları – bir yatırımcı koruma zarfı içine koyup koyamayacağımızı görmeye çalışıyoruz ve ardından halkın yatırım yapıp yapmama veya spekülasyon yapma konusunda karar vermesine izin veriyoruz.

BTC Piyasası: SEC Lideri Uyardı: Bu Altcoin’in Peşini Bırakmayacağız! 2

Gensler, SEC’in yetkilendirmeyi reddettiği bir ürün olan Bitcoin spot ETF’lerine de değindi. Fidelity, SkyBridge, Kryptoin, VanEck ve WisdomTree başvuruları reddedilmişti. En son hamlesinde, yatırımcıların %95’i Grayscale’i desteklemesine rağmen, Grayscale Bitcoin spot ETF uygulaması hakkında halkın geri bildirimine açıldı. Altta yatan Bitcoin nakit piyasasının şu anda bir yatırımcı koruma yapısına sahip olmadığını iddia ediyor. Chicago Ticaret Borsası’nda işlem gören ve CFTC tarafından düzenlenen Bitcoin vadeli ETF’lerinin aksine, Bitcoin vadeli ETF’leri Chicago Ticaret Borsası’nda işlem görüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap