SEC, Kryptoin Bitcoin ETF’ini de değerlendirmeye aldı

SEC, Kryptoin Bitcoin ETF’ini de değerlendirmeye aldı

Paylaş
Uzman Coin: SEC, Kryptoin Bitcoin ETF’ini de değerlendirmeye aldı

Bitcoin yatırımcılarının uzun zamandır beklediği ETF başvurularının onaylanması sürecinde kritik dönemler yavaş yavaş gelmeye başladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kurumsal firmalar ve küçük yatırımcı için Bitcoin yatırım firması Kryptoin’in ETF başvurusunu değerlendirmeye aldığı aldığını açıkladı.

SEC’nin perşembe günü kamuya açık şekilde yaptığı açıklamasına göre kurum, Kryptoin’in Cboe BZX Borsası ile birlikte yaptığı Kryptoin Bitcoin ETF Trust başvurusunu incelemeye başladı.

Kryptoin, 2019 yılında da SEC’ye bir ETF başvurusu yapmış ancak diğer birçok başvuru gibi ret cevabı almıştı. Kryptoin’in başvurusunun değerlendirmeye alınmasıyla birlikte, içlerinde VanEck ve WisdomTree’nin de olduğu başvuru sayısı toplamda 9 oldu. SEC’nin, her talebe kabul ya da ret gibi kesin bir cevap vermesi için maksimum 240 günü bulunuyor.

Uzmanlar ise SEC’nin rekabeti baltalamamak adına ilk başta tek bir ETF kabulü yapmaktansa, birden fazla şirketin talebini kabul etmesinin daha olası bir durum olduğunu belirtiyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap