SEC Kriptolara Proakfit Bakış Açısıyla Yaklaşıyor

SEC Kriptolara Proakfit Bakış Açısıyla Yaklaşıyor

Paylaş
SEC Kriptolara Proakfit Bakış Açısıyla Yaklaşıyor

Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileri, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara yardımcı olacağını düşündükleri kripto para birimi düzenlemelerine “ölçülü ancak proaktif bir yaklaşım” benimsediklerini ifade ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton’ın 10 Aralık’ta yaptığı resmi açıklamalarda kripto para birimlerine proaktfik bir görüşle yaklaştıklarını dile getirdi.

“SEC Yenilikçiliği Destekliyor”

Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Senatosu Komitesi’nde konuşan Clayton, piyasa katılımcılarının sermaye biriktirmelerine yardımcı olma konusunda Blockchain teknolojisinin büyük potansiyeli olduğunu vurguladı.

Clayton yaptığı açıklamalarda, “Daha önce de belirttiğim gibi, dağıtık muhasebe teknolojisindeki gelişmelerin, hem kurumsal hem de ana akım yatırımcıları için umut verici yatırım fırsatları sunan sermaye oluşumunu kolaylaştırmaya yardımcı olabileceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı ve şu açıklamayı yaptı:

Genel olarak, yatırımcılarımızı ve piyasalarımızı korurken hem inovasyonu hem de sermaye oluşumunu teşvik eden ölçülü ancak proaktif bir düzenleyici yaklaşım benimsediğimize inanıyorum.

ICO’lar Hala Karmaşık

Clayton, özellikle bu yıl Washington tarafından yapılan yoğun incelemelerde kripto para birimleri hakkında dengeli bir görüş benimseme çalışsa da SEC daha geniş bir perspektiften bakmaya çalışıyor.

Ayrıca ICO konusunda da kafa karışıklığı devam ediyor. SEC’in 2017 yılında ICO düzenleyen şirketlere açtığı davalar hala devam ediyor. Bunun yanında SEC, Ekim ayında ünlü mesajlaşma uygulaması Telegram‘ın piyasaya çıkması beklenen GRAM token’ının satışlarının, lisanssız ICO satışı olduğu gerekçesiyle durdurmuştu. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap