SEC Kripto Para Uzmanı Arıyor

SEC Kripto Para Uzmanı Arıyor

Paylaş
SEC Kripto Para Uzmanı Arıyor

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto paralarla ilgili çalışmalar için uzman aradığını açıkladı. SEC, gün geçtikçe kripto paralara yönelik çalışmalarını da arttırıyor. Kripto paralara karşı olan talebi karşılamak için kripto para uzmanı alımı yapacağını duyurdu.

Amerika’nın bilinen finansal düzenleyicisi olan SEC, yapacağı çalışmalarda görevlendirmek üzere birçok kripto para uzmanı alacağını açıkladı. Yapılan açıklamada alım, satım ile piyasalar kısmına alınacak uzmanların hukuk danışmanlığı yapacağı belirtildi. Yayınlanan bu iş ilanı Amerika’nın resmi iş bulma kurumu olan USAJobs’ta yayınlandı. SEC tarafından yayınlanan iş ilanına başvuracak adayların ne tür görevlerde kullanılacağı da açıklandı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak uzmanların kripto paralara yönelik oldukça detaylı bir plan oluşturmaları gerekecek. İşe alınacak bu kişiler tüm bu çalışmalarını diğer SEC çalışanları ile beraber gerçekleştirecek. Uzman pozisyonuna başvuracak olan kişilerin görev tanımları hakkında bilgi sahibi olmaları için detaylı açıklama yapıldı.

Ünlü finansal düzenleyici son dönemlerde kripto paralara yönelik çalışmalarını arttırdı. Gün geçtikçe büyüyen kripto para piyasasındaki düzenlenme ihtiyacı SEC’i harekete geçirdi. SEC’in gündeminde en çok konuşulan konuların başında ise EFT başvuruları geliyor. Birkaç gün önce açıklama yapan komisyon, bazı başvurulara ilişkin verilecek kararların sonraki bir tarihe ertelendiğini açıklamıştı. Bu kadroya dahil edilecek olan kripto para uzmanları ile beraber bu gibi çalışmaların çok daha verimli bir biçimde yürütülebileceği çok da yanlış olmaz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap