SEC Eski Yöneticisi Hall’a Nazaran Ripple Davayı Kazanabilir

SEC Eski Yöneticisi Hall’a Nazaran Ripple Davayı Kazanabilir

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC Eski Yöneticisi Hall’a Nazaran Ripple Davayı Kazanabilir

Bilindiği üzere geçtiğimiz senelerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple ve CEO Brad Garlinghouse ve Chris Larsen aleyhine dava açtı. SEC’e göre, Ripple komisyona haber vermeden 1,3 milyar dolarlık işlem yaptı. Ripple ve diğer taraflar şimdi iddiaları çürütmeye çalışıyor. Geçen yıl boyunca, her iki tarafın da sunduğu dilekçelerin kabul edilmesi veya reddedilmesiyle birlikte birkaç önemli mahkeme kararı alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in Ripple’a dava açmasından bu yana geçen yıllarda, finans camiası düzenleyicinin iddialarının meşruluğu konusunda ikiye bölünmüş durumda. 2020’den bu yana davada bir takım iniş çıkışlar yaşanmış olsa da, henüz önemli kararlar verilmedi. Her durumda en son gelişmeler Ripple’ın savunması için çok önemli olabilecek bir dizi önemli hareket içerdiği için insanlar durumun Ripple aleyhine olduğunu düşünüyor. Bilindiği üzere mahkeme geçen hafta Ripple lehine karar verdi.

Şimdi Thinking Crypto’dan Tony Edward ile yakın zamanda yapılan bir podcast sırasında, eski SEC politika yöneticisi Joseph Hall, davanın durumunu, şu ana kadar nasıl ilerlediğini ve ilerlemenin nasıl olacağı konusunda açıklamalarda bulundu:

Hall, “SEC’in XRP eyleminde neyi kanıtlamak istediğinden de emin değilim” diyerek SEC’in neden ilk etapta dava açtığına şaşırdığını da sözlerine ekledi. Hall, Ripple ağının son dakikada kendilerine karşı dava açılmasından önce yıllardır faaliyette olduğunu söyledi. Hall, Ripple’ın SEC’in soruşturması hakkında güçlü bir savunmaya sahip olduğuna inanıyor. Hall son olarak şunları söyledi:

“Kişiler ve kurumlar, düzenleyici tarafından inceleniyorsa bilgilendirilmelidir. Ripple’ın savunamsı oldukça güçlüydü. SEC’in kaybedeceği konusunda oldukça iyi bir şans olduğunu düşünmeye devam ediyorum.”

Kısacası Hall’a göre, Ripple aleyhine açılan dava SEC’in öngördüğü şekilde sonuçlanmayabilir. Ayrıca ona göre davada yargıç şu soruyu yönlendirebilir:

“XRP’nin bir endişe kaynağı olduğunun farkındaysanız ve 2012’den beri bu konuda bilginiz varsa, neden şimdi?”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap