SEC eski başkanı Clayton, blok zincir şirketi Fireblocks’a geçti

SEC eski başkanı Clayton, blok zincir şirketi Fireblocks’a geçti

Paylaş
Uzman Coin: SEC eski başkanı Clayton, blok zincir şirketi Fireblocks’a geçti

Donald Trump döneminin SEC başkanı Jay Clayton, Fireblocks şirketinin danışma kuruluna girdi. Blok zincir teknolojisine inandığını ama aynı zamanda kripto sektörü için de daha fazla regülasyon gerektiğini düşündüğünü belirten Clayton, kendisine konuyla ilgili teklif gelmeden önce ise Fireblocks şirketini duymadığını söyledi.

“Blok zincir teknolojisine geçiş kaçınılmaz”

Finansal altyapı sektöründe blok zincir teknolojisine geçişin kaçınılmaz olduğunu belirten Clayton şu ifadeleri kullandı:

“Dünyanın dijitalleştiği ölçüde regülasyonların da sağlamlaştırılması ancak aynı zamanda da teknolojinin benimsenmesinin kolaylaştırılması gerekiyor. Bunlar ABD’nin çıkarına olan şeylerdir. Finansal altyapı sektöründe blok zincir teknolojisine geçiş kaçınılmaza yakın bir durum. Bu teknolojinin potansiyelini her zaman sevdim. Ancak şu unutulmamalı ki, teknolojinin büyük işler başarması kanunu atlayabileceğiniz anlamına gelmemeli”

Clayton ayrıca, sabit coin’lerin regüle edilmemelerinin, onların yasadışı aktivitelerde kullanılacak ilk varlıklar olmalarının önünü açacağını belirtti ve bu konuda son dönemde adımlar atan Hazine Bakanı Janet Yellen’ın çalışmalarının doğru olduğunu söyledi.

Fireblocks şirketi değişik yargı bölgelerinde olan kurumların tek bir platform üzerinde dijital varlıkları tutmasını, transfer etmesini hatta kendi varlıklarını çıkarmalarını sağlıyor. Şirketin müşterileri arasında Revolut, eToro ve Galaxy Digital gibi kurumlar da bulunuyor.

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) eski başkanı Christopher Giancarlo da, bu sene başında Bitcoin borç verme platformu BlockFi’ın yönetim kuruluna dahil olmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap