SEC Başkanı: Kripto Paralara ‘Dikkatli’ Bir Şekilde Yaklaşıyoruz

SEC Başkanı: Kripto Paralara ‘Dikkatli’ Bir Şekilde Yaklaşıyoruz

Paylaş
SEC Başkanı: Kripto Paralara ‘Dikkatli’ Bir Şekilde Yaklaşıyoruz

Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton, yaptığı açıklamada kripto para regülasyonlarına ilişkin takındıkları tavır hakkında konuştu.

Başarılı yönetici, SEC olarak sektöre dikkatli bir şekilde yaklaştıklarını ifade ederken, buna karşın inovasyonu baskılamamak için de çok sıkı bir çaba sarf ettiklerine vurgu yaptı.

Blockchain sektörünün gelecekte finans ve diğer alanlara yapacağı etki konusunda pozitif olduğunu belirten Clayton, şöyle konuştu:

”Daha önce de ifade ettiğim gibi, Blockchain teknolojisi hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için yeni fırsatlar doğuracak ve genel manada pozitif bir etki yapacak.”

Çok Dikkatliyiz

Kendisinin başında olduğu kurumun kripto para sektörüne karşı olan bakışı ile ilgili olarak konuşan Clayton, şunları söyledi:

”Genel manada bakacak olursak, bana göre şu anda gayet yerinde, ölçülü bir yaklaşım geliştirmiş durumdayız. Ancak bunu yaparken, elbette de Blockchain ve kripto para odaklı inovasyonlara da ket vurmamalıyız. Tüm bunları yaparken, kendi piyasalarımızı ve yatırımcımızı da korumaya özen göstermeliyiz.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap