SEC, Artık de Bu Altcoin İçin Dava Açtı: Ceza Yağdı!

SEC, Artık de Bu Altcoin İçin Dava Açtı: Ceza Yağdı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, Artık de Bu Altcoin İçin Dava Açtı: Ceza Yağdı!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), 28 Nisan’da bir altcoin projesinin ICO’sunda yer alan üç tarafa, durdurma ve vazgeçme buyrukları ile para cezaları uyguladı.

SEC’ten bu altcoin ICO’sundaki taraflara cezalar yağdı!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi, Up Küresel ve Coinme’ye 3,9 milyon dolar ceza kesti. Bu ortada, SEC’in son evrakında her iki şirketin kurucusu ve CEO’sunun da ismi geçiyor. SEC, Up Küresel ve Coinme’nin yanı sıra her iki şirketin kurucusu ve CEO’su Neil Bergquist’in bir kripto para ünitesi menkul değer sunumunun dahil olduğunu söyledi. Bu sunum, yeni Coinme ATM’lerinin dağıtımını finanse etmeyi amaçlayan UpToken isimli Ethereum tabanlı bir altcoin projesinin ICO satışını içeriyordu.

Üç taraf, kripto para ünitesi ICO’dan yaklaşık 3,65 milyon doları muvaffakiyetle topladı. Ayrıyeten Coinme, bu fonları kısmen yeni ATM’lere harcadı. UpToken satın alan kullanıcılar, Coinme ATM’lerinde token kullandıklarında indirim ve mükafatlar aldılar. Lakin SEC, iştirakçilerin kayıt yaptırmadan ve kayıttan muafiyet almadan menkul değer sattıklarını argüman ediyor. Şikayet de buna dayanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, Artık de Bu Altcoin İçin Dava Açtı: Ceza Yağdı! 1

Ayrıca SEC, Up Küresel ve Bergquist’in yanlış bir halde Up Global’in UpToken arzını sınırlayacağını ve Coinme’nin varlığı yatırımcılardan geri alması gerekeceğini, böylelikle talep yaratacağını ve token kıymetini artıracağını sav ettiğini söyledi. Aslında, Up Küresel ve Bergquist, ICO öncesinde ve sırasında değerli ölçüde UpToken arzı sağladı. Ayrıyeten, Up Küresel ve Bergquist, sadece 3,7 milyon dolar toplandığında 18,9 milyon dolara kadar para toplandığını belirtti. Bu da aldatıcı bağış toplama ölçüleri bildirdiğini gösteriyor.

İlgili taraflar para cezaları ve işletme gereklilikleriyle karşı karşıya

SEC’in buyruğu, her üç tarafın da ellerinde bulunan tüm UpToken’ları imha etmesini gerektirecek. Up Küresel ve Coinme’nin ayrıyeten buyrukla ilgili bir bildirim yayınlamaları gerekiyor. Buna ek olarak, öbür trade platformlarının tokeni hizmetlerinden kaldırmalarını talep etmeleri lazım. İki şirketin ayrıyeten rastgele bir kripto para menkul değer arzından süresiz olarak kaçınması gerekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, Artık de Bu Altcoin İçin Dava Açtı: Ceza Yağdı! 2

Bergquist, yalnızca üç yıl boyunca kripto menkul değer tekliflerinde yer almaktan kaçınmalı. Ayrıyeten, şahsî olarak öteki kripto para üniteleri trade’i yapmasında bir sorun olmayacak. Bu ortada, Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, her iki taraf da SEC’e para cezası ödeyecek. Up Küresel 3,52 milyon dolar, CoinMe 250.000 dolar ve Bergquist 150.000 dolar ödeyecek. Bu cezalar, UpToken ICO’da toplanan ölçüye yakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap