SBI Holdings, Dünyanın En Büyük Madencilik Tesisinde BTC Kazacak

SBI Holdings, Dünyanın En Büyük Madencilik Tesisinde BTC Kazacak

Paylaş
SBI Holdings, Dünyanın En Büyük Madencilik Tesisinde BTC Kazacak

Japonya’nın dev finansal kurumu SBI Holdings ile GMO Internet’in, Amerika’nın Teksas bölgesinde yer alan dev bir tesiste Bitcoin madenciliğine başlayacağı ifade edildi.

Teksas’ın Rockdale bölgesinde bulunan tesinin mevcut kapasitesinin 300 MW olduğu ifade edilirken, bu rakamın 2020 yılının sonuna kadar 1 gigawatt’a kadar çıkacağı belirtildi.

Dev Tesis Faaliyete Geçiyor

Bilindiği gibi kripto para sektörüne çok büyük bir ilgi duyan ve bunu göstermekten ve de sektöre yatırım yapmaktan çekinmeyen SBI Holdings, son olarak bir Bitcoin madenciliği tesisi açacaktı.

Bu tesisin lokasyonu olarak yine sektörün madencilerinin ilgi gösterdiği Teksas, esas bölge olarak seçildi ve oraya sektörün şu ana kadar gördüğü en büyük tesis inşa edildi.

GMO Internet ile birlikte inşa edilen bu tesis, 100 hektar alana kurulu durumda. Tesisi kuran firma ise Almanya merkezli kripto para madencilik firması Northern Bitcoin AG oldu.

Rockdale bölgesinde son dönemde rüzgar enerjisinin dominant konuma gelmesi, bu bölgeyi madencilik açısından son derece elverişli bir yer haline getirdi.

Bilindiği gibi yine dünyanın en büyük madencilik firması olan Bitmain de aynı bölgede 33 bin hektarlık bir alanı madencilik tesisi kurmak için satın almıştı ancak o tesisin kapasitesinin 50 MW olacağı ifade edilmişti. SBI’ın kurduğu ve kilit rol oynadığı tesisin kapasitesi ise çok daha yüksek olacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap