SBI Holdings, Dijital Menkul Kıymet Platformuna Yatırım Yaptı!

SBI Holdings, Dijital Menkul Kıymet Platformuna Yatırım Yaptı!

Paylaş
SBI Holdings, Dijital Menkul Kıymet Platformuna Yatırım Yaptı!

Japonya’nın finansal hizmetler devi SBI Holdings, dijital menkul kıymet firması olarak bilinen Securitize’a altı sıfırlı bir yatırım yaptı.

Bundan iki ay önce de Santander Bank tarafından 14 milyon dolarlık yatırım yapılan Securitize, SBI Holdings’in yatırım miktarını açıklamadı. Securitize kurucusu ve CEO’su Carlos Domingo konu hakkında yaptığı açıklamada miktarı açıklamazken, bunun altı sıfıra sahip olduğunu ve milyon doların üzerinde olduğunu vurguladı.

Şirketin bu fonları Japonya içerisinde yeni bir ofis kurmak için kullanacağını açıklayan Domingo, bunun yıl sonunda açılacağını ve hayata geçirileceğini vurguladı:

”Japonya’da da hizmet vereceğiz ve burada sadece müşteri aramakla kalmayıp, aynı zamanda teknolojiyi yerelleştireceğiz. ”

SBI Holdings CEO’su ve Başkanı Yoshitaka Kitao şirketinin dijital menkul kıymetlerin geleceğine inandığını ifade etti. Securitize’ın bu endüstride lider oyunculardan birisi olduğunu belirten Yoshitaka, bu yatırımın aslında çok daha büyük sonuçlara aracı olacağını vurguladı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap