Sav: MetaMask Geliştiricisi ConsenSys Para Arayışında!

Sav: MetaMask Geliştiricisi ConsenSys Para Arayışında!

Paylaş
BTC Piyasası: Sav: MetaMask Geliştiricisi ConsenSys Para Arayışında!

MetaMask uygulamasının sahibi ConsenSys ile ilgili bir sav kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. The Block’un az evvel habere nazaran Ethereum geliştiricisi sermaye arayışında. Teze nazaran şirket sahipleri yaz boyunca yatırımcılardan sermaye elde etmek için görüşmeler yaptı. Fakat şirket, paraya muhtaçlığı olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Kaynağa konuşan dört uzmana nazaran blockchain firması son haftalarda bağış toplama konusunda birden fazla yatırımcıyla görüştü.

ConsenSys, en son 2022’nin başlarında ParaFi Capital liderliğinde 450 milyon dolar sermaye elde etmişti. Fonlamaya Temasek ve Microsoft üzere güçlü destekçiler de katıldı. Fonlama çeşidinde yatırımcılar şirket pahasını 7 milyar dolar olarak tespit etti. Lakin bugün konuşan uzmanlar, MetaMask geliştiricisinin artık bu kıymete sahip olmadığını tez ediyor.

İddialara karşılık veren şirket yetkilisi, yatırımcı ilgisini doğrularken nakite gereksinimleri olduğu argümanını yalanladı. ConsenSys sözcüsü, teşebbüsün 2022 ayı piyasasının kazananı olduğu vurgusunu yaptı.

“Sonuç olarak şirket, kısmen bu yılın başlarında hisselerimizdeki ikincil piyasa faaliyeti hakkında yanlış raporlamadan kaynaklanan kıymetli bir gelen yatırımcı ilgisi akışı yaşadı.”

Görüşmelerle ilgili haberler, ortalarında ConsenSys’in de bulunduğu çok sayıda özel kesime ilişkin kripto teşebbüsünün paylarının piyasada ucuz fiyatlar ile süreç gördüğü bir periyotta geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap