Santiment Uyardı: Balinalar AXS ve Bu 4 Altcoin’e Baskın Yapıyor!

Santiment Uyardı: Balinalar AXS ve Bu 4 Altcoin’e Baskın Yapıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Santiment Uyardı: Balinalar AXS ve Bu 4 Altcoin’e Baskın Yapıyor!

Yakın tarihli bir Santiment raporu, başta AXS olmak üzere ETH, BAND ve metaverse coin ENJ’in son günlerde yoğun birikim aşamasında olduğunu gösteriyor. Firmaya göre akümüle, altcoin projelerinin yükseliş trendine geçecekleri yönünde algılanmamalı, ancak Rusya-Ukrayna çatışmasının “güvenli liman” olarak kripto paraların tercih edildiğini doğrulaması piyasanın bu yönde hareket edeceğini doğrular nitelikte. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Santiment raporu, 5 altcoin projesinde yoğun birikim olduğunu gösteriyor

Dünya, Rusya’nın Ukrayna ile artan savaşına tepki verirken, analitik firması Santiment kripto piyasasının stoklarını değerlendiriyor. Yeni Insights blog gönderisinde Santiment, 50’den fazla altcoin/token’in alım ve satımıyla ilgili istatistikleri paylaştı. Oyun kriptoları Enjin Coin (ENJ) ve Axie Infinity (AXS) ile baskın akıllı sözleşme platformu Ethereum, en popüler kripto para birimleri (ETH) arasında. Merkezi olmayan kripto ödünç verme ve ödünç alma protokolü Compound (COMP) ve merkezi olmayan cross chain Band Protocol (BAND), kripto balinaları arasında popüler diğer altcoin’ler. Santiment bu istatistikleri şöyle yorumluyor:

Balinalar, büyük miktarlarda ENJ, AXS, COMP, BAND ve ETH biriktirerek daha ucuz fiyatlara adım attı. Açıkçası fiyatlar oldukça hızlı bir şekilde toparlandı, ancak bu, trendin devam edeceğini garanti etmiyor.

BTC Piyasası: Santiment Uyardı: Balinalar AXS ve Bu 4 Altcoin’e Baskın Yapıyor! 1

Askeri çatışmaya tepki olarak piyasalar genel olarak düştü, ancak Santiment, yatırımcıların ilk şoklarından kurtulduktan sonra fiyatların artacağına inanıyor:

Ukrayna-Rusya çatışması durumunda kripto para birimlerini, hisse senetlerini ve diğer piyasaları aşağı çeken savaşın arkasında muazzam bir gerçeklik payı olduğunu kesinlikle biliyoruz. Ancak, pandemi ile geçen iki yılda gördüğümüz gibi, ilk şok geçtikten sonra, genellikle büyük bir fiyat dönüşü olur.

Bitcoin “güven liman” olduğunu kanıtladı

Santiment, Bitcoin yatırımcılarının, lider kriptonun çalkantı zamanlarında bir “güvenli liman” olarak değerli metallere katılabileceği yönündeki gerçekleşmemiş hırsını vurgulayarak analizlerini sonuçlandırıyor. Bu konuda, raporda geçen ifadeler şunlar oldu:

Altın uzun süredir kriz zamanlarında yatırımcılar için bir ‘güvenli liman’ olarak hizmet etti. Ve Bitcoin’in yükselişiyle birlikte, kripto para biriminin kendisini kendi başına güvenli bir liman olarak kurabileceğine dair artan bir iyimserlik var. Ancak, makro bakış açısından, bu henüz gerçekleşmedi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap