Santiment: Büyük Kripto Yatırımcıları, Bu Coini İstifliyor!

Santiment: Büyük Kripto Yatırımcıları, Bu Coini İstifliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Büyük Kripto Yatırımcıları, Bu Coini İstifliyor!

Kripto tahlil platformu olan Santiment’e nazaran büyük yatırımcılar, değişken bir kripto para piyasasının ortasında, DAI üzere en düzgün stablecoin’leri biriktiriyor. Pekala, bu piyasa için ne manaya geliyor?

Büyük yatırımcılar gelecekteki kripto alımları için DAI biriktiriyor

Bir Blockchain tahlil platformu olan Santiment’e nazaran büyük yatırımcılar, değişken bir kripto para piyasasının ortasında, DAI üzere en yeterli stablecoinleri biriktiriyor. Raporda Santiment, DAI’nin Mart ayı ortasında BTC ve ETH pompalamak için takas edilmesinden bu yana, 100 bin ile 10 milyon dolarlık DAI adreslerinin arzın %6,4’ünü geri eklediğini belirtiyor

Rapor ayrıyeten, orta ve büyük ölçekli yatırımcıların gelecekte Bitcoin üzere kripto para ünitelerini satın almak için kullanılacak stablecoinleri biriktirdiğini ortaya koyuyor. Buna ek olarak, kripto para piyasasında fiyatların konsolide olduğu kaydediliyor. Bu da kripto piyasasındaki dalgalanmalara karşın yatırımcıların uzun vadeli potansiyeli konusunda optimist olmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu bağlamda Santiment, şu paylaşımı yaptı:

Nisan ayında kripto piyasaları inişli çıkışlı oldu. Bununla birlikte köpekbalıkları ve balinalar, DAI üzere en uygun stablecoinleri biriktiriyor. DAI, Mart ayı ortasında BTC & ETH pompalamak için takas edildi. O vakitten beri, 100 bin-10 milyon DAI adresi arzın %6,4’ünü geri ekledi.

Santiment raporunu nasıl yorumlamak gerekiyor?

DAI, piyasa pahasına nazaran dördüncü en büyük stablecoin pozisyonunda. Bununla birlikte DAI, Mart ayında ABD doları peg’ini kısa müddetliğine kaybetti. Bu sırada, tüm vakitlerin en düşük düzeyi olan 0,881 dolara kadar düştü. Bu devir de stablecoin birtakım zorluklarla karşılaştı. Fakat, stablecoin süratle toparlandı ve dolar sabitini geri kazandı. Bundan sonraki periyotta ise 1 dolarlık sabitini çoğunlukla uygun korudu.

Uzmanlara nazaran, büyük yatırımcılar tarafından stablecoin birikiminin artması kripto para piyasası için olumlu bir işaret. Bu durum, kurumsal yatırımcıların kripto piyasası konusunda daha rahat olmaya başladığının bir işareti. Ayrıyeten, kurumsal yatırımcıların uzun vadede bu piyasaya yatırım yapmak istediklerini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Büyük Kripto Yatırımcıları, Bu Coini İstifliyor! 1

Raporun bulguları, mevcut piyasa dalgalanması göz önüne alındığında bilhassa değerli. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca kripto para piyasası, Bitcoin’in Kasım 2020’den bu yana en düşük fiyatına düşmesiyle birlikte inişli çıkışlı bir seyir izledi. Lakin, bu dalgalanmalara karşın DAI üzere stablecoin’ler nispeten istikrarlı kaldı. Bu da yatırımcılara bu çalkantılı vakitlerde inançlı bir liman sağladı.

Genel olarak Santiment raporu, kripto piyasasının son fiyat dalgalanmalarına karşın dirençli kaldığını gösteriyor. Kurumsal yatırımcıların DAI üzere stablecoin’leri biriktirmeye devam etmesiyle, piyasa gelecekteki büyüme için hazır durumda. Hasebiyle, yatırımcılar kripto paraların uzun vadeli potansiyeli konusunda optimist olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap