Santiment Bu 4 Altcoin’e Dikkat Çekti: Balinalar Sessizce Alıyor!

Santiment Bu 4 Altcoin’e Dikkat Çekti: Balinalar Sessizce Alıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment Bu 4 Altcoin’e Dikkat Çekti: Balinalar Sessizce Alıyor!

Kripto para analiz firması Santiment, Bitcoin ve altcoin projelerine yönelik çeşitli metrikleri paylaşarak beklentilerini aktardı. Firma, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri olan Bitcoin ve altcoin’in, yani Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) artık birbirinden farklı beklentileri olduğunu belirtiyor. İşte detaylar…

Santiment’ten altcoin analizi

Santiment, öncelikle Chainlink’i (LINK) analiz etti. Santiment, Chainlink balinalarının, iki haftadan kısa bir sürede 228.2 milyon dolarlık 17.1 milyon LINK tokenı biriktirdiğine dikkat çekiyor. Böylece balinalar, LINK tokenındaki varlıklarını stabil bir şekilde artırmış oldular. Santiment’in LINK’e yönelik gönderisinde aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

10.000 ila 10 milyon LINK arasında tutan balina adresleri 27 Şubat’tan bu yana 17.1 milyon token biriktirdi. BTC’ye karşı yükseliş ve düşüşler düşünüldüğünde, toplu varlıklarındaki bu artış cesaret verici.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment Bu 4 Altcoin’e Dikkat Çekti: Balinalar Sessizce Alıyor! 1

LINK’in ardından Santiment, Fantom’a (FTM) baktı. Santiment, tokenın yörüngesinin “bir gecede çarpıcı biçimde değiştiğini” söylüyor. Santiment’e göre, katalizör, teknik danışman olduğu Fantom’dan ayrılan merkezi olmayan finans (DeFi) geliştiricisi Andre Cronje’ydi.

Fantom’da işler “bir gecede değişti”

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere kripto alanındaki hack’leri, istismarları ve tartışmaları ele alma konusunda uzmanlaşmış bir yayın olan “rekt”, haftanın başlarında şüpheli FTM token işlemleri ile DeFi geliştiricisi Andre Cronje’nin Fantom Vakfı’ndan ayrıldığına inandığı bir makale yayınladı. Bununla birlikte, Fantom topluluğunun üyeleri, makalesinde ileri sürülen iddiaları hızla çürüttü. Fantom Vakfı ise buna cevap vererek okuyuculara Cronje’nin danışmanlık rolünden ayrılmasına rağmen, teknoloji gelişiminin normal şekilde devam ettiği konusunda güvence verdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment Bu 4 Altcoin’e Dikkat Çekti: Balinalar Sessizce Alıyor! 2

Santiment, bu katalizöre dikkat çekerek, Cronje’nin, yield farming platformu Yearn Finance (YFI) ve Keep3r Network (KP3R) gibi katıldığı diğer projelerden de bahsediyor. Santiment, “Cronje’nin Fantom’dan ayrılmasıyla FTM’in gidişatı değişti. Ayrıca YFI, KP3R ve yaklaşık 25 proje artık desteklenmiyor,” ifadelerini kullandı. Cronje’nin Fantom’dan ayrılışı ve daha geniş kripto alanı bu haftanın başlarında duyuruldu ve FTM’in fiyatı son yedi günde yüzde 30 civarında düştü.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap