Santiment: Balinalar, Çantalarını Bu Altcoin ile Dolduruyor!

Santiment: Balinalar, Çantalarını Bu Altcoin ile Dolduruyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Santiment: Balinalar, Çantalarını Bu Altcoin ile Dolduruyor!

Metrikler popüler altcoin projesi Cardano (ADA) için yükseliş mi yoksa düşüş mü işaret ediyor? Popüler kripto para analitik firması Santiment’in öne çıkardığı bazı metriklere göre, kripto para piyasalarının büyük oyuncuları olan balinaların son hamleleri, merkezi olmayan bir blockchain platformu olan Cardano (ADA) için yükseliş göstergesi olabilir. Konunun ayrıntıları Kriptokoin.com’da izlenebilir.

BTC Piyasası: Santiment: Balinalar, Çantalarını Bu Altcoin ile Dolduruyor! 1

Popüler altcoin için metrikler ne diyor?

Ünlü kripto analitik firması Santiment’in konuya ilişkin paylaştığı bir tweet’te firma, büyük kripto piyasa yatırımcıları olan Cardano (ADA) balinalarının son haftalarda portföylerini büyük miktarlarda ADA ile yeniden doldurdukları ileri sürüyor. Söz konusu tweette şöyle deniyor:

10k ila 100k ADA tutan Cardano balina adresleri, tarihsel olarak arama üstlerinde oldukça olağanüstü bir iş çıkardı. Ve son 5 hafta içinde, bu adresler toplam ADA arzının yaklaşık %6’sını portföylerine ekledi.

BTC Piyasası: Santiment: Balinalar, Çantalarını Bu Altcoin ile Dolduruyor! 2

Veri firması Santiment, negatif fonlama oranlarının gelecekteki olası fiyat hareketleri üzerindeki etkisini tartışarak, konuya ilişkin web sitesinde daha da ayrıntılı bilgilere yer veriyor:

Tipik olarak, bu negatif fonlama oranları, kalabalığın fiyatların düşmesini beklediğinin umut verici bir işaretidir. Bu da çoğu zaman fiyatları yukarı çekebilecek kısa tasfiyelere yol açar. Bu negatif fonlama oranlarının harika bir işaret olduğunu söylemeye gerek yok.

Santiment’in ADA analizleri

Santiment, ADA analizini, Cardano’nun tüm zamanların en yüksek seviyelerine ne zaman dönebileceğini ölçmek için 100.000 dolardan büyük işlemlere sahip balinalar arasındaki tarihsel aktiviteye bakarak sonlandırıyor. Analizde şu ifadeler yer veriliyor:

Balina işlemlerinin ana kümelerinin hem Mayıs ayında hem de Eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinde yerel zirvelerde gerçekleştiğini görüyoruz. Cardano’nun uzun vadeli bir geri dönüş göreceği harika bir alfa olarak bu işlemlerde bir artış bekleyin.

BTC Piyasası: Santiment: Balinalar, Çantalarını Bu Altcoin ile Dolduruyor! 3

Yazım sırasında, Cardano %1,82 düştü ve 0,87 dolardan işlem görüyor. 7. sıradaki kripto varlığı, 2022’nin ilk iki ayında dalgalı bir fiyat hareketi gördü ve geçtiğimiz Pazartesi günü 0,82 dolara kadar düşmeden önce Ocak ortasında 1,30 dolar aralığından 1,59 dolara yükseldi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap