Santiment Açıkladı: Yatırımcılar, Bu İki Altcoin’i Satıyor!

Santiment Açıkladı: Yatırımcılar, Bu İki Altcoin’i Satıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment Açıkladı: Yatırımcılar, Bu İki Altcoin’i Satıyor!

Kripto para dünyasında, altcoin projeleri son yedi gün içinde hafif bir gerileme yaşadı ve birden fazla coin %1 ile %2 ortasında değişen düşüşler yaşadı. Bununla birlikte, bilhassa iki coin, XRP ve ADA, fiyatlardaki düşüşle birlikte satış hacminde değerli bir artışa şahit oldukları için daha sert bir darbe aldı. Bu eğilim, önde gelen bir kripto para tahlil platformu olan Santiment’teki analistlerin dikkatini çekti. İşte detaylar…

Santiment, bu altcoin projelerine işaret etti

Santiment’in dataları, hem XRP hem de ADA’nın şu anda kıymetli sayıda sahip tarafından ziyanına süreç gördüğünü ortaya koyuyor. Bu durum, daha evvel son ralliden kâr elde etmiş olan birçok yatırımcının varlıklarını nakde çevirmeye karar verdiğini gösteriyor. Bir evvelki hafta gözlemlenen yüksek kâr elde etme eğilimi, bu coinlerin daha düşük fiyatlardan süreç görmesine yol açmıştır. Bu durum birinci bakışta tasa verici görünse de Santiment, bunun yakın gelecekte potansiyel bir sıçramanın göstergesi olabileceğini de öne sürüyor. Santiment’in tweet’inde aşağıdaki tabirler yer alıyor:

Yüksek piyasa pahasına sahip kripto varlıklar, geçen haftaki yüksek kârın akabinde ziyanla süreç görüyor ve gördüğümüz fiyat düşüşüne katkıda bulunuyor. XRP ve ADA daha düşük fiyatlarla bilhassa yüksek ölçüde satış görüyor ve bu da çabucak çıkma ihtimalini artırıyor.

XRP ve ADA’nın çok satım şartları, pazarlık avcılarının piyasaya girmesi için bir fırsat sunmakta. Bir coin çok satıldığında, fiyatında kıymetli bir düşüş yaşadığı manasına gelir ve potansiyel olarak yatırımcılar için cazip bir satın alma fırsatı yaratır. Santiment analistleri, mevcut piyasa şartlarının yatırımcıları bu düşük fiyatlardan piyasaya yine girmeye teşvik ederek hem XRP hem de ADA için potansiyel bir toparlanmaya yol açabileceğine inanmakta.

XRP ve ADA için en son fiyat hareketleri nedir?

XRP kelam konusu olduğunda, fiyat yörüngesi ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile devam eden yasal savaşla yakından temaslı olmuştur. Davanın sonucu piyasa iştirakçileri tarafından merakla beklenmekte. Uzmanlar, XRP’nin ardındaki şirket olan Ripple davayı kaybetse bile, yüksek mahkemenin son bir karara varmasının birkaç yıl alacağını öne sürüyor. Geçtiğimiz hafta XRP %1,64’lük bir düşüş yaşarken, ADA sembolüyle temsil edilen Cardano %0,95’lik daha mütevazı bir düşüş yaşadı. Bu sayılar kimi yatırımcılar için kaygı kaynağı olsa da, başkaları bu coinlerin uzun vadeli potansiyeli konusunda optimist olmaya devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment Açıkladı: Yatırımcılar, Bu İki Altcoin’i Satıyor! 1

Piyasa dalgalanmaları kripto para dünyasının doğal bir kesimidir ve bu son düşüşler yalnızca yoldaki küçük bir tümsektir. Piyasa gelişmeye devam ettikçe, yatırımcılar ve traderlar XRP ve ADA üzere altcoinlerin hareketlerini yakından izlemelidir. Yakın gelecekte bir sıçrama potansiyeli ile, piyasanın iniş çıkışlarından yararlanmak isteyenler için fırsatlar olabilir. Bununla birlikte, kripto paralara yatırım yapmanın risk taşıdığını ve bireylerin rastgele bir yatırım kararı vermeden evvel kapsamlı bir araştırma yapması ve profesyonel tavsiye alması gerektiğini unutmamak değerlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap