Şant Manukyan: Bitcoin şu anda kendini ispat noktasında

Şant Manukyan: Bitcoin şu anda kendini ispat noktasında

Paylaş
Şant Manukyan: Bitcoin şu anda kendini ispat noktasında

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, İş Yatırım Youtube kanalında yayınlanan bir videoda Bitcoin’deki son görünümü değerlendirdi.

Manukyan, Mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanmasının Bitcoin’in fiyatında beklenen etkiyi yaratması için 9400’ün kırılmasına ihtiyaç olduğunu belirterek lider kripto paranın şu anda “güvenli liman” konusunda kendini ispat etme noktasında bulunduğunu söyledi.

Manukyan’ın yorumları şu şekildeydi:

“Bitcoin açısından ilginç bir durum söz konusu. Çünkü, bir yandan madenciliğin en önemli bölgesi Çin ve orada bir problemle karşı karşıyayız. Diğer yandan baktığımızda da İran konusunda bunu belli ölçüde gördük. Şu andakinden daha kuvvetli bir şekilde gördük. Bitcoin güvenli liman gibi davranıyor. Tabi madenciliğin insan kaynağıyla çok fazla bir işi yok. Dolayısıyla virüs çıkmasından çok etkilenecek değil. O yüzden nette baktığımızda Bitcoin pozitif diyebiliriz fakat daha önceki dönemlerde de söyledim, burada 9400’ün kırılması gerekiyor ki yarılanma vs. konusunda da bir boğa koşusu yaşanabilsin. Ayı piyasasındayken ödüllerde bir yarılanma olması bundan önceki etkiyi göstermeyecektir. Bunu lütfen unutmayın. Dolayısıyla 9400’leri aştığımız zaman ödüllerin yarılanması konusunu tartışabiliriz. Bitcoin şu anda kendisini ispat etme noktasında. Son iyi vakaya, yani İran ve virüs vakasına baktığımızda iyi bir tepki gösterdiğini görüyoruz. Bu neden önemli, çünkü buraya yatırım yapacak olan kurumsal yatırımcının Bitcoin’de bir nitelik görmesi lazım. Bitcoin de son iki testte bunu gösteriyor. Dolayısıyla orta ve uzun vadede bunun pozitif bir gelişme olduğunu düşünüyorum.”

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap