Şant Manukyan Bitcoin Değil, Bu Altcoin’e Bakın Diyor!

Şant Manukyan Bitcoin Değil, Bu Altcoin’e Bakın Diyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Şant Manukyan Bitcoin Değil, Bu Altcoin’e Bakın Diyor!

Bitcoin (BTC)’in son rallisi, Twitter’da yükselişe geçen fenomenlerin ve yatırımcıların, lider kripto paranın yükselişini kutlarken çıtanın yükseldiğini gördü. Ancak, ekonomist Şant Manukyan tercihinin başak bir altcoin olduğunu vurguluyor.

Bitcoin boğaları 47 bin dolara ulaştı

Yazım sırasında, Bitcoin 47,443.47 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %6.22 yükselirken geçen haftaya göre %16.12 değer kazandı. Bu arada, gerçek kutlamalar, lider kripto paranın tekrar düşmeden önce 47.000 doların üzerine çıkmasından sonraydı. Bu yükselişin nedeni, yatırımcıların Rusya-Ukrayna savaşının şokunu yavaş yavaş atlatmasından, Santiment’in Bitcoin short likidasyonlarının fiyatların yükselmesine yardımcı olabileceği önerisine kadar uzanıyor.

Diğer taraftan Ethereum (ETH) ise son yedi günde %16.72’lik pozitif bir değişimle 3,368.91 dolardan işlem görüyor. Bu bağlamda Ethereum topluluğunun sabırla ‘birleştirme’yi (merge) beklediğini belirtmekte fayda var. Bazı analistler, PoS konsensüs mekanizmasına geçişten hemen sonra ETH fiyatının yükselebileceğini bile tahmin ettiler. Ekonomist Şant Manukyan’da, bir süredir üzerinde durduğu Ethereum için Bitcoin 45 bin doları aştıktan yolun açık olduğunu söyledi.

Ethereum’da yükselişte olan bir diğer analist, Abra’nın Kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt. Yakın tarihli bir röportajda, çitayı 30 bin dolara yükseltti:

Şahsen ben çok iyimserim ve önümüzdeki 12 ay içinde 30.000’lerde (ETH için) bir tepe noktası görürsem şaşırmam.

Ulaş Utku Bozdoğan: Şant Manukyan Bitcoin Değil, Bu Altcoin’e Bakın Diyor! 1

Ethereum BTC’den daha iyi performans gösterebilir mi?

Yükseltmenin önemini vurgulayan Bill Barhydt, Ethereum’un “etkili bir şekilde geleceğin küresel bilgisayarı” olduğunu belirtiyor. Aslında, yönetici ayrıca lider altcoin’in “benzersizliğinin” altını çizmeye devam ediyor:

Ethereum gerçekten kendini dünyanın bilgisayarı dediğimiz şey olarak kuruyor. Merkezi olmayan web için potansiyel olarak omurga, Web3. Ve şu anda stablecoin’ler de kullanılıyor. NFT’ler için kullanılıyor. Ayrıca DeFi’de, muazzam işlem ücretleri yaratılarak kilitlenen yüz milyarlarca dolarlık toplam değeri ayarlamak için kullanılır. Ethereum, büyük bir ağ yükseltmesinden geçmek üzere.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko, Kiln Testnet’in birleştirmeyi denemek için son yeni halka açık tesnt olacağını paylaştı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap