Şanslı Amerikalı, Ethereum ile nasıl milyoner olduğunu anlattı

Şanslı Amerikalı, Ethereum ile nasıl milyoner olduğunu anlattı

Paylaş
Şanslı Amerikalı, Ethereum ile nasıl milyoner olduğunu anlattı

Amerikalı bir yatırımcı, “Bir Kripto Milyonerin İtirafları” isimli yeni çıkan kitabında bir teknoloji şirketinde ortalama bir çalışanken Ethereum sayesinde nasıl milyonere dönüştüğünü anlattı.

Üç çocuk babası olan Dan Conway, anlattıklarına göre, başarısız olduğu kariyerinde bir seçim yapmak zorunda hissetmişti: birikimlerini Ethereum’a yatırmak ya da kurumsal dünyada ve emir zinciri içinde yok olmak. The Hustle‘da yayınlanan yeni kitabının özetinde Conway, ailesinin birikimleri ve çocuklarının üniversite parasıyla adeta kumar oynamaya karar verdikten sonra çılgın kripto para alım satım maceralarını anlatıyor. Amacı, 100,000 dolarlık bu kumarı hayatı için bir çıkış kapısına dönüştürmekti.

Conway, “San Francisco’daki büyük bir multi-medya şirketinde 45 yaşında orta kademe bir yöneticiydim. Yıllık 150,000 dolar gibi hatırı sayılır bir ücret kazanmama rağmen sahte şirket kültürü, bürokrasi ve sonsuz emir zincirlerinden nefret ettim.” diyor.

Conway’in LinkedIn sayfası, altı yıl boyunca AT&T’de çalıştığını gösteriyor. Buradaki işi, onu eşi ile beraber 14 dolar civarında işlem gören Ethereum adında yeni bir kripto parayla birikimlerini ve acil durum fonlarını riske etmeye karar verdikten sonra bir kripto para borsasının kollarına attı.

Bitcoin’i biliyordu ama Ethereum ona akıllı oyun gibi görünüyordu.

Conway, “Bitcoin’i yıllar önce kurumsal merdivenleri tırmanmakla meşgul olduğum sırada duymuştum. O zaman bulutta mevcut olan bir dijital token’a para harcamak gülünç geliyordu. Dürüst olmak gerekirse bunun tamamen saçmalık olduğunu düşündüm. […] Yeni piyasaya sürülen Ethereum cazip gelmişti. […] Ethereum ve diğer kripto paraların temelindeki teknoloji Blockchain bir gün kurumları merkeziyetsizleştirmeyi vadediyordu. TechCrunch’ta yazdığı gibi hiyerarşi olmadan bir kuruluşun istikrarlılığını sağlayacaktı. Fazlasıyla iyi görünüyordu.” ifadelerini kullanıyor.

26,750 ETH sahibi oldu

Conway, bütün parasını Ethereum’a yatırdıktan sonra fiyat ani bir şekilde çöküş yaşadı. 100,000 dolarlık ilk yatırımı 40,000 doların altına gerilemişti. Ether’deki düşüşü fırsat olarak görmüştü ve iki kat daha yatırım yapmaya karar verdi. Wells Fargo’dan evi karşılığında 200,000 dolar kredi aldı ve 2016 yılının Aralık ayında bunların tamamıyla Ether’e yatırım yaptı. Conway, 11.21 dolarlık ortalama fiyatla 26,750 ETH aldığını söylüyor.

Conway için sonrası hayal dünyası gibiydi. Şanslı yatırımcı devamını şöyle anlatıyor:

“İlerledi, ilerledi ve ilerledi… 2017 yılının Şubat ve Mart ayları arasında 15 dolardan 50 dolara çıktı. Nisan ayı itibari ile 70 dolardı ve Mayıs’ta 230. 4 aylık bir sürede 300,000 dolarlık yatırımım 6 milyon dolara uçtu.”

Yatırımcı, devamında Ether’in fiyat hareketlerinden sürekli endişelendiğini, coin’lerin kişiliğini tamamen değiştirdiğini ve 6 yıllık işinden kovulduğunu belirtiyor.

Conway, “Özellikle fiyatın epeyce değişken olduğu bir haftanın ortasında kendimi acil serviste nefes almakla mücadele ederken buldum. Doktor, ‘Seni endişelendiren bir şey mi var?’ diye soruyordu. Tüm bunların yanında kripto para hesabımın her an saldırıya uğramasından korkuyordum.” diyor.

Anlattıklarına göre Conway, büyüyen fonlarını denetlemesi için aylar önce bir danışman tuttu ve 2017 yılının Aralık ayında bu danışmanından bir miktar Ether satma önerisi aldı.

Herkesin kripto paralar ve Ether hakkında konuşmasını bir işaret olarak gördüğü belirten Conway, “Açgözlü kitlelerin ETH’ye hücum ettiğini izlemek bana Braveheart’ın ünlü savaş sahnesini hatırlattı: Ordular tam sürat ilerlerken ve mızraklar savaş pozisyonundayken savunmacılar hala oturup saldırı için işareti bekliyordu.” diye devam ediyor.

İki saatte 10 milyon dolarlık ETH sattı

Yatırımcı, fiyatın 915 dolara tırmanmasını izledikten sonraki iki saat boyunca 10 milyon dolar karşılığında 11,000 ETH sattığını öne sürüyor.

Conway, Wells Fargo’dan bir hesap özeti de paylaştı. Bu hesap özeti, kripto para borsası Gemini’den banka hesabına 10.7 milyon dolarlık bir transfer olduğunu gösteriyor.

Conway, son olarak “Kripto paranın önümüzdeki on yıllarda dünyayı düzene sokmak için yeni olanaklar sağlayacağına ve bunun bir sonucu olarak tekrar patlama yapacağına eminim. Ama kimsenin yaptığımı kopyalamaya çalışmasını önermem. Şans başarımda önemli bir rol oynadı. Doğru zamanda çıkabildim. Benimki gibi hikayelerin yanında her şeyini kaybeden insanların olduğu yüzlerce örnek de var.” notunu düşüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap