SAND ve Bu Altcoin’lere Dikkat Edin: Balina İstilası Var!

SAND ve Bu Altcoin’lere Dikkat Edin: Balina İstilası Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SAND ve Bu Altcoin’lere Dikkat Edin: Balina İstilası Var!

Son günlerde, en büyük Ethereum balinalarının Apecoin (APE) başta olmak üzere yüklü miktarda Gala Games (GALA) ve Loopring (LRC) satın aldığını gördük. Güncel WhaleStats verileri, dev cüzdanların son 24 saat içinde SAND, AAVE ve SRM gibi popüler altcoin projelerinde işlem yaptığını gösteriyor.

Ethereum balinaları SAND ve 4 altcoin’de birikime geçti

WhaleStats tarafından elde edilen veriler, en büyük 100 Ethereum balinasının son 24 saatlik zaman diliminde SRM, SAND, AAVE, FTT ve MKR’de birikme geçtiğini gösteriyor. USDC, USDT ve BUSD bu süreçte en fazla işlem yapılan stablecoin’ler. Kripto kredi platformu Aave (AAVE), on-chain analitik firması Santiment verilerine göre ciddi bir balina doygunluğuna ulaştı. 25 Mart’ta, her biri 1 milyon dolar değerinde yedi AAVE işlemi gerçekleşti. Santiment’e göre bu daha yüksek seviyelerden kar alımlarını tetikleyebilir. Geçtiğimiz 14 gün içerisinde AAVE fiyatının %42 değer kazanması balinaların bir müddet sonra satış yapabileceğini düşündürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SAND ve Bu Altcoin’lere Dikkat Edin: Balina İstilası Var! 1

Yukarıdaki kripto para birimleriyle birlikte, Ethereum balinalarının son 24 içinde en fazla satın aldığı altcoin projeleri:

 1. USD Coin (USDC)
 2. Tether (USDT)
 3. Binance USD (BUSD)
 4. Serum (SRM)
 5. Ethereum (ETH)
 6. Sandbox (SAND)
 7. FTX Token (FTT)
 8. Aave (AAVE)
 9. Maker (MKR)
 10. Curve Token (CRV)

En çok kullanılan akıllı sözleşme platformları

Akıllı sözleşmeler, alıcı-satıcı sözleşmesinin koşullarının doğrudan kod satırlarına yerleştirildiği, kendi kendini yürüten sözleşmelerdir. Aşağıdaki WhaleStats tablosu, en büyük 1.000 Ethereum balinası arasında, son 24 saat içinde en fazla gas tüketen Ethereum sözleşmelerini gösteriyor. Stablecoin’ler ve Ethereum haricinde, DeFi protokolü ve likidite sağlayıcısı DODO (DODO), kaldıraçlı DEX platformu dYdX (DYDX) ve Aave (AAVE) balinaların en çok kullandığı akıllı sözleşme platformları.

Ulaş Utku Bozdoğan: SAND ve Bu Altcoin’lere Dikkat Edin: Balina İstilası Var! 2

Onuncu sıradaki Apecoin (APE) ile birlikte listenin genel görünümü:

 1. Tether (USDT)
 2. Ethereum (ETH)
 3. USD Coin (USDC)
 4. DODO (DODO)
 5. dYdX (DYDX)
 6. Aave (AAVE)
 7. Synthetix (SNX)
 8. Amp (AMP)
 9. Uniswap (Uniswap)
 10. ApeCoin (APE)

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Luna Foundation Guard (LFG), stablecoin’i TerraUSD (UST) rezervlilerini desteklemek için 11.700’den fazla BTC satın aldı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap