Samsung Galaxy S10 Kripto Para Cüzdanıyla Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy S10 Kripto Para Cüzdanıyla Satışa Sunuldu

Paylaş
Samsung Galaxy S10 Kripto Para Cüzdanıyla Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy S10 modelinin tanıtımı daha önceden yapılmıştı. An itibariyle Galaxy S10 modeli Türkiye’de satışa sunuldu. Bilindiği üzere S10 modellerinde kripto para cüzdanı olacağı da daha önceden duyurulmuştu. Ancak Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre kripto para cüzdanına sahip cihazlar yalnızca 3 ülkede satışa sunuldu. Bu üç ülke dışında kalan kullanıcılar ise Samsung’a adeta ateş püskürdü. Yaptıkları işin ‘saçmalık’ olduğunu vurgulayan kullanıcılar, bir an evvel kripto para cüzdanının bütün ülkelerde aktif edilmesini talep etti.

Mobil cihazlara root ve benzeri müdahalelerle kripto para cüzdanlarına erişim sağlanması ise imkansız. Fakat bazı teknik müdahaleler sonucu kripto para cüzdanlarını diğer ülkelerde de aktif edilebilir. Tabi güvenliği riske atmamak için böyle bir müdahalede bulunmak istenmiyor. S10 modellerinde kripto para cüzdanı özelliğinin aktif edilebilmesi için Samsung’un müdahale etmesi gerek. Aksi müdahalelerde bulunarak kripto para cüzdanlarının entegre edilmesi güvenlik sorunlarını da beraberinde getirecektir.

Sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden bir kullanıcı, Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung’a “S10 modelini satın aldım ancak kripto para cüzdanı özelliğini bulamadım. Bu özelliği kullanmak istiyorum” sorusu yöneltildi. Bu soru karşısında ise Samsung oldukça ilginç bir yanıt verdi. Samsung tarafından verilen yanıt ise “Kripto para cüzdanı özelliği ABD, Kanada ve Güney Kore’de aktif edildi. Diğer ülkelerde de aktif edilmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Sonraki güncellemeler de bu özelliği bazı ülkelerde açmaya devam edeceğiz.” oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap