Samsung Bir Kripto Para Firması İle Ortaklık Mı İmzalayacak?

Samsung Bir Kripto Para Firması İle Ortaklık Mı İmzalayacak?

Paylaş
Samsung Bir Kripto Para Firması İle Ortaklık Mı İmzalayacak?

Davos‘da düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu etkinliğinde kripto para birimlerinin konuşulduğu da biliniyor. Aslında bu seferki etkinlik neredeyse hiç olmadığı kadar kripto paraların konuşulmasına ev sahipliği yaptı ve önemli bir ortaklık “haberi” de buradan geldi.

GatePay isimli bir start-up, kripto para birimi ödemelerinin de dahil edildiği bir ödeme firması olarak biliniyor. GatePay’in kurucu ortağı Alexander Drummond, CoinTelegraph ile yaptığı bir röportaj esnasında ağzından bir şey kaçırmış olabilir. Drummond GatePay uygulamasının istedikleri şekilde ödeme yapabileceklerini ve uygulamanın o ödemeyi dükkan sahibinin istediği paraya çevirebileceğini iddia etti.

GatePay ve Samsung Ortaklığı Mı Geliyor?

Özellikle bankaların her işlemden %4 ve üzeri komisyon alması birçok mağazayı rahatsız etse de, buna bir alternatif olmaması seçenekleri kısıtlıyor. Drummond ise yazılım tabanlı bir gelişme ile bunu aşabileceklerini ve insanlar kripto para ile ödeme yaparken dükkan sahiplerinin itibari para ile ödeme alabileceğini belirtti.

GatePay’in geleceği hakkında da konuşan Drummond, yakında dünyanın en büyük veya en büyük ikinci ödeme ağının sahibi ile ortaklık imzalayacaklarını ifade etti:

“Eğer tipik bir Android telefonunuz varsa bunlar halihazırda bu ekosisteme bağlıdır. Size sadece çok yakında Kore’nin en büyük tüketici elektroniği üreticisi ile ortaklık duyurusu yapabileceğimizi söyleyebilirim.”

Drummond özellikle Samsung demese de, Kore’nin alanındaki en büyük ismi Samsung olarak biliniyor. Samsung’un buna ek olarak Samsung Pay olarak bilinen bir ödeme ağı var. Samsung kesinlikle kripto para ve blockchain tabanlı gelişmelere hız verdi ve geçtiğimiz günlerde de önemli bir adım atmıştı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap