Rusya’nın Yeni Başbakanının Gündeminde Dijital Ekonomi Var

Rusya’nın Yeni Başbakanının Gündeminde Dijital Ekonomi Var

Paylaş
Rusya’nın Yeni Başbakanının Gündeminde Dijital Ekonomi Var

Bugün sabah saatlerinde Rusya’nın yeni başbakanı olarak açıklanan Mikhail Mishustin’in gündeminde dijital ekonomi, çok öncelikli bir yer tutacak.

Yerel basında çıkan haberlere göre Mishustin, Rusya’da köklü reformların hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyor ve bu noktada dijital ekonomi, önemli bir yer tutuyor.

Ülkenin önümüzdeki dönemde modern ve çağa uygun bilgi teknolojileri kullanması ve bunları geliştirmesi gerektiğini belirten Mishustin, aynı zamanda ulusal çapta bir dijital ekonomi programına da ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Rusya’da Blockchain Etkisi

Rusya’da devletin de büyük hissedarları arasında yer aldığı birçok büyük firma, Blockchain teknolojisi ile ilgili testler yapıyor ve bu firmaların arasına her geçen gün yenileri ekleniyor.

Geçen yılın sonunda Rusya’nın ulusal enerji operatör firması Rosetti, perakende sektörü için ödemeler noktasında kullanılacak bir Blockchain platformu testine başlamıştı.

Aynı zamanda ülkenin en büyük bankası ve çoğunluğu devlete ait olan Sberbank da, Blockchain teknolojisi için çalışmalara başlamış ve hatta bir de patent almıştı.

İşte tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında, gelecekte bir dijital ekonomi hamlesinin Rusya için çok kritik bir önem taşıdığı görülüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap