Rusya ve Kazakistan Kripto Para Sektörü İçin İşbirliğine Hazır!

Rusya ve Kazakistan Kripto Para Sektörü İçin İşbirliğine Hazır!

Paylaş
Rusya ve Kazakistan Kripto Para Sektörü İçin İşbirliğine Hazır!

Bu yıl düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde kripto para birimleri ve blockchain ile ilgili çok fazla konu ele alındı. Önceki yılların aksine zirveye katılan önemli ekonomistler ve isimler, özellikle blockchain tabanlı çözümler ve merkez bankası destekli dijital para birimi konusunda atılım yapmaya başladı.

Rusya ve Kazakistan’dan Ortak Kripto Para Kararı

ConsenSys ve Ethereum kurucu ortağı Joe Lubin‘in yanı sıra, SEBA Bank CEO’su Joanne Po ve OKEx’in üst düzey yöneticilerinden Lennix Lai de konu hakkında görüşlerini paylaştılar. Lai, bu sene yapılan Davos’un çok daha kripto paralarla ilgili olduğunu ifade etti ve ekledi:

“Bu yıl Davos beklediğimden çok daha fazla kripto paralarla ilgili etkinlik içeriyor ve bu bizim için hem ilginç hem de heyecan verici. Rusya tarafından yapılan bir panel etkinliğine katıldım ve burada hem Rus hem de Kazak hükümetlerinin varlık destekli kripto para birimlerine ve madenciliğine sıcak baktığını gördüm. Hükümetler buna ek olarak merkeziyetsiz ekosistemin geliştirilmesi için de çalışmalar yapacaklarını belli ettiler.

Önde gelen bir kripto para borsası olarak biz de hükümetlerin kripto para kullanıcıları için daha güvenli bir ortam oluşturma girişimine destek olmak isteriz.”

Aslında hükümetler ilk başta kripto para birimlerini kısıtlamaya yönelik hamlelere imza atsalar da, şu sıralar önde gelen merkez bankaları bile pes edip yeniliği kabul etti. İlgili haberle ilgili detayları buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap