Rusya-Ukrayna krizi piyasayı vurdu: Bitcoin ve kripto varlıklar sert düştü

Rusya-Ukrayna krizi piyasayı vurdu: Bitcoin ve kripto varlıklar sert düştü

Paylaş
BTC Piyasası: Rusya-Ukrayna krizi piyasayı vurdu: Bitcoin ve kripto varlıklar sert düştü

Sabah saatlerinde Rusya-Ukrayna krizi patlak verdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya askeri operasyon başlattıklarını resmen ilan etti. Hisse senetleri ve kripto varlıklar en çok yara alan ve kaybeden varlıklar olarak öne çıkıyor.

Bitcoin, Rusya’nın Ukrayna’ya savaş ilan etmesi ve Donbas bölgesinde askeri operasyonlar başlatmasının ardından yönünü aşağıya çevirdi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi bir gecede %11 düşüşle yaklaşık 34.900 dolara kadar geriledi. BTC böylelikle bir ayın en düşük seviyesini gördü. Ethereum, XRP ve Solana dahil olmak üzere altcoinler çift haneli kayıplar kaydetti ve kripto piyasasının toplam değeri yaklaşık 200 milyar doları sildi.

Bitcoin, 35 bin doları savunmaya çalışıyor

Kuzeyde yaşanan krizle beraber kripto varlıklar daha öncede fazlasıyla etkilenmişti. Gerilimin artmaya başladığı ilk günlerde Bitcoin 40 bin doların altına kadar gerilemişti. Şimdi ise 35.000 doların altına sarkan bir Bitcoin görüyoruz.

35.000 dolar, Bitcoin için önemli bir destek seviyesiydi. Bugünkü ihlalin daha fazla kaybın habercisi olabileceği düşünülüyor. Kripto para birimi için bir sonraki destek seviyesinin nerede olduğu ve bir toparlanmanın mümkün olup olmadığı konusunda spekülasyonlar yaygın.

Yatırımda güvenli liman neresi?

Yatırımcılar, Bitcoin ve altın arasındaki benzerlik ve farklılıkları tartışmaya devam ederken BTC’nin yüzde 5’ten fazla kayıp yaşadığı, altının ise güne yüzde 2’den fazla yükselişle başlangıç yaptığı görülüyor.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap